«Газпром» вважає небезпечними реверсні поставки газу в Україну

13:26, 4 червня 2013

У «Газпромі» кажуть, що реверсні поставки газу в Україну з Європи «небезпечні з усіх точок зору», оскільки здійснюються без участі постачальника газу.

Про це сказав заступник голови «Газпрому», генеральний директор «Газпром експорт» Олександр Медведєв на прес-конференції в Москві, передає УНІАН.

«Не можна в односторонньому порядку говорити, що ми введемо реверс. Це не лише некоректно, а й небезпечно з усіх точок зору. Я не хочу коментувати це, тому що ми маємо проаналізувати те, що відбувається, і хто є учасником (реверсних поставок). Але із загальних міркувань: для проведення реверсних операцій необхідна участь усіх залучених сторін – постачальника, покупця, транспортного оператора, власника транспортної системи», – сказав Медведєв.

При цьому він відзначив, що для континентальної Європи реверс – дуже поширене явище, і «Газпром» є його учасником, але при цьому всі контракти і технічні умови таких операцій узгоджені.

За словами заступника голови «Газпрому», реверс від реверсу відрізняється, оскільки буває фізичний реверс і віртуальний реверс. Він назвав віртуальний реверс без участі постачальника «самодіяльністю», наголосивши при цьому, що йдеться про складну технічну систему газопроводів, що йдуть з Росії через Україну до Європи. «Тут самодіяльністю можна займатися, але на конкурс Євробачення навряд чи потрапиш», – зазначив Медведєв.

Як повідомляв ZAXID.NET, Україна почала переговори про реверсні поставки газу з території Румунії. Окрім того, Україна веде переговори про можливі поставки газу в режимі реверсу з території Словаччини і вже узгодила технічну частину процесу. 15 травня Україна почала імпорт газу через Словаччину в тестовому режимі.

28 березня під час візиту до Угорщини прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна почала реверсні поставки газу з Європи через територію Угорщини. Орієнтовний обсяг газу, який може бути законтрактовано і поставлено за реверсною схемою через територію Словаччини і Угорщини, становить 7 млрд кубометрів. Контракт про поставки може бути підписано впродовж 2013 року.