Генасамблея ООН закликала утриматися від агресії проти України

18:18, 27 березня 2014

Генеральна асамблея ООН більшістю голосів підтримала резолюцію щодо територіальної цілісності України. За прийняття документа проголосувало 100 держав, проти – 11, утрималися – 58.

Засідання Генасамблеї ООН відбулося сьогодні, 27 березня, у Нью-Йорку.

«Підтверджуємо свою прихильність суверенітету, політичній незалежності, єдності і територіальній цілісності України в межах її міжнародно-визнаних кордонів», - йдеться у тексті резолюції.

Крім того, Генасамблея ООН закликала всі держави утриматися від дій, спрямованих на порушення національної єдності і територіальної цілісності України в тому числі будь-яких спроб змінити кордони України силовим шляхом або через застосування інших незаконних дій.

«Наполегливо закликаємо всі сторони вирішити ситуацію довкола України мирним шляхом через прямий політичний діалог, проявляти стриманість, утримуватися від односторонніх дій і підбурювальної риторики, які можуть посилити напруженість, і повною мірою використовувати міжнародні посередницькі зусилля», - наголошується у резолюції.

Також у документі вітаються зусилля ООН, ОБСЄ та інших міжнародних і регіональних організацій з надання допомоги Україні у захисті прав усіх осіб, у тому числі нацменшин.

«Наголошуємо, що референдум в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014, не має юридичної сили, не може служити підставою для будь-яких змін статусу АРК та міста Севастополь», - зазначається у резолюції.

Генасамблея закликала держави, міжнародні організації та інші інститути не визнавати будь-які зміни статусу Криму і Севастополя на підставі вищезазначеного референдуму і утриматися від будь-яких дій, які можуть інтерпретуватися як визнання будь-яких змін цього статусу.

Згідно з даними голосування, проти резолюції проголосували Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Росія, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве. Серед країн, які утрималися, в основному держави Латинської Америки та Африки.

Як відомо, Україна ініціювала засідання Генасамблеї ООН для розгляду ситуації в Криму і голосування резолюції щодо підтримки своєї територіальної цілісності.

Резолюції Генасамблеї ООН мають рекомендаційний, а не зобов'язуючий до виконання характер.

Членами ООН є 193 держави.