«Генерали» програли «Донбасу»

Чим завершився центральний матч хокейного чемпіонату України

12:05, 24 жовтня 2015

Вечір п’ятниці, а біля київського Палацу спорту у чергах юрмляться люди. На руках – квитки на центральний поєдинок хокейної першості України «Дженералз» - «Донбас». До старту зустрічі обидві команди набрали 21 очко і перемога у цьому матчі вирішувала долю одноосібного лідера у турнірній таблиці чемпіонату України.

Столичний Палац спорту, який зазвичай приймає спортивні заходи різного виду і різного рівня, сьогодні перетворився на хокейну арену. Утім, якщо підніматись на трибуни не через центральний вхід, вдається побачити купи манекенів біля закритих торговельних лотків – тут також проводять ярмарки одягу.

Трибуни Палацу спорту поступово заповнюють вболівальники. Команди вже вийшли на лід і розпочали боротьбу. Навпроти під енергійну музику танцюють дівчата з групи підтримки, ліворуч – організовано і голосно кричить сектор підтримки ХК «Донбас». А от зелені крісла для VIP-гостей залишаються майже порожніми.

У холі Палацу спорту продають тістечка, каву, чай і снеки. А ще, чого немає на футболі, - гарячий поп-корн, запах якого трішки збиває: ти на хокеї чи в кіно?

Хокей, звісно, не такий видовищний вид спорту, як футбол, і не такий динамічний, як баскетбол. Однак після першого періоду зустрічі гра затягує навіть найбільш далеких від спорту людей.

Тим часом суперники, які цього сезону боротимуться між собою за чемпіонство, не на жарт зчепилися на льоду. Для «Дженералз» і «Донбасу» це протистояння стало дебютним у рамках чемпіонату України. У попередньому турі обидві команди набрали по 6 очок, тому на лід виходили у хорошому настрої і з відчуттям рівного розподілу сил.

Перший період хокеїсти провели досить обережно, хоча кияни на правах господаря поля більше атакували гостей і більше пробивали у рамку воріт. Однак воротар «Донбасу» гідно відбивав усі атаки столичних хокеїстів.

Після перерви суперники вирішили продемонструвати більш відкриту гру. Вболівальники могли спостерігати багато силових єдиноборств, а всередині другого періоду навіть побачили невелику сутичку біля воріт донецького клубу. Однак, незважаючи на це, другий період теж завершився із рахунком 0:0 на табло.

Тим часом гостьовий сектор створював усю атмосферу льодової арени. Супортери ХК «Донбас» не змовкали ні на хвилину – кричали «Шайбу! Шайбу!», розмахували прапорами із символікою клубу і радували своїх гравців кількістю одягнених у кольори команди фанів.

Перед грою біля Палацу спорту можна було побачити багато авто із донецькими номерами – не виключено, що більшість вболівальників подолало шлях із Донбасу саме для перегляду цієї гри. Наприкінці травня минулого року новеньку хокейну арену «Дружба», яка була домашньою для ХК «Донбас», спалили терористи. Зараз донецький клуб перебазувався у місто обласного значення Дружківка, яке розташоване за 50 км від Донецька.

«Але щоб подолати ті 50 км з Донецька до Дружківки, треба витратити цілий день, - розповідає донеччанин Артур. – Усюди блок-пости. Я вперше приїхав на хокей до Києва, тому наша команда повинна перемогти».

Однак, на жаль донецьких фанатів і на радість місцевих вболівальників, першими забивають хокеїсти ХК «Дженералз», щоправда, вже у третьому періоді зустрічі. Проте за 6 хв до завершення матчу захисник «Донбасу» Павло Таран зрівнює рахунок і переводить гру у перший для поточного чемпіонату України овертайм.

«Буліти!, - вигукує поруч жінка у кепці із емблемою ХК «Донбас». – Я не можу на це дивитись», - і покидає трибуни арени.

Тим часом публіка готується до найбільш драматичного моменту матчу, адже майстерність у поєднанні із везінням, визначить сьогоднішнього переможця, а у перспективі – майбутнього чемпіона України. Команди покидають лід, виходять лише воротар, арбітр, який кладе шайбу на середину поля, і гравець суперника.

Командам вдається зберігати напругу до кінця – після трьох кидків рахунок залишається рівним – 1:1. Вирішальну шайбу у ворота суперника забиває гравець ХК «Донбас» Денис Кочетков, який виводить свою команду у лідери першості України.

Тим часом біля льодового майданчика скупчилися люди. Серед них – багато друзів і родичів хокеїстів, які вигукують їхні імена і махають руками. Складається враження, що на матчі майже не було випадкових людей – прийшли усі свої, які знають команди, знають гравців і давно за них вболівають.

Опісля нападник «Дженералз» Георгій Кіча наголосив, що його команді для перемоги не вистачило везіння, і столичний клуб спробує взяти реванш у донеччан під час матчу-відповіді, який відбудеться 24 жовтня у Палаці спорту.