Менше 3% заявників за січень-серпень 2010 року отримали відмову у видачі віз, у тому числі і шенгенських, у Генеральному консульстві республіки Польща у Львові. Про це 18 жовтня під час прес-конференції повідомив консул, керівник відділу з питань видачі від та прикордонного руху Генерального консульства Республіки Польщі у Львові Ришард Бялацкі.
Р.Бялацкі повідомив, що на серпень загалом було видано 200 тис. 380 віз. У тому числі 110 тис. 800 шенгенських та 89 тис. 580 – національних. Відмовлено у видачі віз за цей період у 5 тис. 351 випадку.
Р.Бялацкі зазначив, що серед причин відмов у візах є як технічні причини – невідповідність вимогам, так і досить багато фальшованих документів. «Досить часто подають фальшиві запрошення чи фальшиві документи, що мали б підтверджувати місце праці, діяльність. До прикладу, інформація про те, що польське підприємство запрошує українця на роботу. Коли з консульства телефонують безпосередньо на місце майбутньої праці, то виявляється, що ніякого запрошення не було. Також часто дані, котрі людина вказує у візовій анкеті, не збігаються з відповідними поданими документами», - зазначив він.
Регіональний координатор громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» у м. Львові, керівник Львівського юридичного товариства Андрій Лепак повідомив під час прес-конференції, що за результатами громадського опитування, проведеного у липні-серпні 2010 року, лише 3,3% респондентам відмовили у видачі віз у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові. За його словами, це на 3,7% менше за аналогічний період минулого року.
А.Лепак акцентував на тому, що новий Візовий Кодекс Євросоюзу передбачає надання письмових пояснень причин відмови у видачі віз. За його словами, респонденти згадуваного опитування, які повідомили, що отримали відмови, письмових пояснень про причини відмов не отримували.
З цього приводу заступник Генерального консула Республіки Польща у Львові Анджей Дрозд відповів, що у посольстві щодня працює черговий консул, який може надати усні пояснення всім охочим. «Ми намагаємося обґрунтувати нашу відмову безпосередньо, щоб людина могла доопрацювати всі неточності і поновити документи на отримання візи», – сказав він.