Слідчі Генеральної прокуратури України 2 березня 2015 року повідомили міському голові Харкова Геннадію Кернесу про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування) та ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та оголошено про завершення досудового розслідування.
Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.
Станом на 4 березня 2015 року потерпілі та Геннадій Кернес вже ознайомилися з матеріалами кримінального провадження. Тепер з ними ознайомлюється сторона захисту, після чого кримінальне провадження з обвинувальним актом буде направлено до Вищого спеціалізованого суду України для визначення підсудності.
Вперше про те, що слідство у справі Кернеса вже завершено, стало відомо в неділю, 1 березня. Тоді повідомлялося, що справу, ймовірно, розглядатиме Дзержинський райсуд Харкова, оскільки події, в яких звинувачують Кернеса, відбувалися на території Дзержинського району міста.
27 лютого генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що Геннадію Кернесу незабаром буде оголошено про підозру по ряду кримінальних правопорушень.
25 січня 2014 невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. Того ж дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО «Батьківщина») заявив про викрадення двох активістів Євромайдану – Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова «після того, як вони знімали номери автомобілів» друзів Кернеса біля готелю «Національ». Пізніше відділ зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.