Заступник генерального прокурора РФ Віктор Гринь уточнив обставини затримання громадян України - режисера Олега Сенцова та еколога Олександра Кольченка. Про це повідомляється у листі Гриня, розміщеному на сайті Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини.
«У ФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю відкриті та поєднані в одному провадженні три кримінальні справи за фактами діяльності терористичної організації. В якості підозрюваних затримані О.Сенцов і О.Кольченко. Зараз вони користуються послугами захисників, свідчать і етаповані в СІЗО на території Москви», - йдеться у тексті.
Гринь додає, що підстав для «зміни запобіжного заходу і припинення кримінального переслідування Сенцова і Кольченка не вбачається».
Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова, активіста Майдану, затримали співробітники ФСБ за звинуваченням в організації теракту на території Криму. Йому загрожує тюремне ув'язнення терміном до 20 років.
Зі зверненнями з приводу звільнення Сенцова виступали українські кінематографісти та культурні активісти. Крім того, до президента Росії раніше зверталися відомі у світі кінорежисери – Педро Альмодовар, Бертран Таверньє, Кен Лоуч, Анджей Вайда, Кшиштоф Зануссі та інші.
Також Міністерство закордонних српав України та інші інстанції зверталися до ГП РФ відносно надання допомоги Олегу Сенцову та іншим затриманим громадянам України. Зокрема новий міністр закордонних справ Павло Клімкін попросив голову ОБСЄ Дідьє Буркхальтера посприяти у звільненні Сенцова та інших громадян України, які були затримані у Криму та звинувачені у терористичній діяльності. Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України. Клімкін та Буркхальтер зустрілися у Відні.
Акції на підтримку Олега Сенцова тривають. У Москві 25 червня відбувся благодійний показ фільму «Гамер» полоненого кримського режисера Олега Сенцова. Організував показ «Меморіал» за підтримки часопису Сolta, який і повідомив про це на своєму сайті.
Після перегляду стрічки відбулося обговорення, в якому взяли участь сестра режисера Наталя Кочнева, адвокат Дмитро Дінзе, кінорежисер Павло Бардін, правозахисник Зоя Свєтова, продюсер та режисер Володимир Тихий, продюсер фільму «Гамер» Ольга Журженко. «Зібрані пожертви будуть передані сім'ї Олега», – сказано в повідомленні.
А тим часом празький часопис «Процес» опублікує роман Олега Сенцова «Купіть книгу - вона смішна». Більше того, «весь номер, в який, крім Сенцова, увійдуть і інші цікаві російськомовні автори, ми присвятимо Олегу, як наш скромний внесок у справу його звільнення», - написав редактор журналу Антон Нечаєв, - Олегу Сенцової в складний момент історії, на відміну від багатьох-багатьох, вистачило мужності не тільки мати, але і висловити свою людську і політичну позицію, що будь-яка людина совісті, відповідальності просто зобов'язаний був зробити. Трагедія в тому, що в суперечці бездушних монструозних систем руйнуються життя, долі щирих справжніх людей».