Генпрокурори 24 штатів США вимагають від Байдена скасувати обов’язкову вакцинацію

Генпрокурори штатів вважають, що обов’язкова вакцинація, серед іншого, може посилити скептицизм щодо вакцин

08:23, 18 вересня 2021

Генеральні прокурори 24 з 50 штатів США надіслали листа президентові Джо Байдену, в якому попередили, що вживатимуть юридичних дій, якщо адміністрація не скасує указ про обов’язкову вакцинацію працівників. Відповідна заява розміщена на сайті генпрокурора штату Південна Кароліна Алана Вілсона.

«Незалежно від того, як ви ставитесь до вакцин, указ президента Байдена є незаконним, і якщо адміністрація не змінить курс, ми будемо застосовувати всі юридичні варіанти, щоб його скасувати», – йдеться у заяві.

«Я повністю вакцинований і закликаю всіх, хто може, зробити щеплення, але це питання дотримання закону. Ми вважаємо, що це також означатиме, що менша кількість людей буде вакцинована, що ми вже бачили в Нью-Йорку, де медичні працівники звільнилися через мандат Нью-Йорка на вакцинацію», – додав Вілсон.

У листі вказується, що найбільше занепокоєння викликає можливе відсторонення людей від роботи, особливо працівників охорони здоров’я, які зараз найнеобхідніші для боротьби з пандемією.

«Крім того, цей мандат ігнорує десятки мільйонів американців з природним імунітетом і сприятиме подальшому скептицизму щодо вакцин», – йдеться у листі.

Окрім Південної Кароліни, до листа приєдналися генеральні прокурори штатів Алабама, Аляска, Арізона, Арканзас, Флорида, Джорджія, Індіана, Канзас, Кентуккі, Луїзіана, Міссісіпі, Міссурі, Монтана, Небраска, Нью-Гемпшир, Північна Дакота, Огайо, Оклахома, Південна Дакота, Техас, Юта, Західна Вірджинія та Вайомінг.

Як пише «Європейська правда», у 21 з 24 штатів, які висловилися проти обов'язкової вакцинації, керують опоненти Байдена – республіканці. Зі штатів, які очолюють демократи, доєдналися Канзас, Кентуккі та Луїзіана.

10 вересня президент США Жжо Байден оголосив про нові заходи щодо боротьби з Covid-19, які вимагають, щоб працівники великих компаній були вакциновані або проходили щотижневе тестування. Ці заходи також включають мандат на вакцинування для мільйонів працівників федерального уряду і запроваджені через зростання кількості нових випадків захворювання у країні. Нові вимоги охоплюють близько 100 млн працівників.

Цей план викликав негайну реакцію серед деяких республіканців, які стверджували, що уряд не повинен грати роль у прийнятті рішень щодо здоров'я окремих людей.

Станом на сьогодні, першу дозу вакцини від коронавірусу отримали трохи більше 75% дорослих американців. Повністю щеплені від коронавірусу понад 64% населення США.

Як повідомляв ZAXID.NET, українські соціологи раніше з’ясували, що однією з причин небажання українців вакцинуватися є нав’язування вакцинації державою.