Генпрокурорка відкрила проти Порошенка справу за реформу Верховного суду

Ірина Венедіктова відкрила проти Порошенка справу за чотирма статтями ККУ

16:40, 8 квітня 2020

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова відкрила кримінальне провадження щодо можливих неправомірних дій п’ятого президента України Петра Порошенка та інших осіб під час призначення суддів Верховного суду у 2017 і 2019 роках, повідомив у середу, 8 квітня, Офіс генерального прокурора.

Венедіктова порушила справу проти Порошенка на підставі звернення працівників Верховного суду України. Скаржники у зверненні заявили, що підстави для указів президента Порошенка від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 «Про призначення суддів Верховного суду» не відповідають нормам Конституції України та закону «Про судоустрій та статус суддів», вказаним в них.

Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату у зв’язку із реформою ВСУ.

Справу проти Порошенка порушили за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Розслідування доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань, а процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, що вищезгаданими указами тодішній президент Петро Порошенко призначив нових суддів Верховного суду після його реформи й набрання нових суддів на відкритому конкурсі. Як зауважує BBC News Україна, Ірина Венедіктова брала участь у конкурсі на зайняття посади судді у реформованому Верховному суді, проте не набрала достатньо балів.

Додамо, що реформа Верховного суду розпочалась в 2016 році. Тоді найвищий судовий орган країни повністю перезавантажили. Старий суд фактично ліквідували й на конкурсі набрали нових суддів. Новий орган назвали просто «Верховний суд», а «Україну» з назви прибрали.