Генсек НАТО назвав українську кризу переломним етапом історії для альянсу

21:48, 4 серпня 2014

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив у зв'язку зі сторіччям початку Першої світової війни, що НАТО буде захищати всіх союзників проти будь-якої загрози.

Про це він сказав у понеділок, 4 серпня, виступаючи разом з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном після зустрічі з верховним головнокомандувачем силами НАТО в Європі генералом Філіпом Брідлавом, передає прес-служба НАТО.

«Ми перебуваємо на переломному етапі історії: у той час як ми згадуємо про спустошливу ​​Першу світову війну, наші мир і безпека вкотре піддаються випробуванню», - сказав він і пояснив: «Тепер (вони випробовуються – ред.) російською агресією проти України. І злочинне знищення літака MH17 ясно нагадує нам, що конфлікт в одній частині Європи може мати трагічні наслідки для цілого світу».

За словами генсека, НАТО сповнене рішучості захищати всіх союзників проти будь-якої загрози.

«Ми вжили термінових заходів для зміцнення нашої колективної оборони у повітрі, на морі, і на суші», - запевнив він.

Зустріч відбулася в рамках візиту прем'єр-міністра Великобританії в штаб-квартиру стратегічного штабу НАТО поблизу бельгійського міста Монс.

Генсек НАТО також повідомив, що генерал Брідлав поінформував його і Девіда Кемерона про свою оцінку останніх подій в Україні.

«Зараз ми готуємо важливі рішення, які будуть прийняті на зустрічі в верхах в Уельсі на початку вересня. Цей саміт буде поворотним моментом. Ми приймемо план дій з підвищення нашої готовності до змін. Ми уважно аналізуємо свої потреби в збройних силах, визначаємо, де вони повинні бути розгорнуті, а також швидкість їх реагування та способи їх зміцнення», - сказав він.

Андерс фог Расмуссен запевнив, що Північноатлантичний альянс переглядає свої плани оборони, розробляє новий графік навчань і розглядає шляхи зміцнення сил реагування НАТО.

«Щоб швидко реагувати на будь-який виклик, старий чи новий, зі сходу чи з півдня», - підкреслив він.

«Це амбітні плани, і нам потрібні відповідні ресурси. Я очікую від саміту твердого зобов'язання членів альянсу більше інвестувати в оборону... Нам належить ще чимало зробити, але наша зустріч на вищому рівні дуже ясно продемонструє, що Північноатлантичний альянс, як і колись, міцний і знаходиться в стані повної готовності», - сказав генсек.