Генсек НАТО обговорить з Януковичем питання Афганістану і ПРО

22:15, 17 лютого 2011

«Ми повністю поважаємо право України обирати її шлях в галузі зовнішньої політики і політики безпеки, а також приймати рішення щодо відносин з НАТО, але з боку НАТО ми зацікавлені в підтримці міцних зв'язків з Україною», - про це у Брюсселі заявив Генеральний секретар Північно-атлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"Мій головний месидж – НАТО хоче підтримати співпрацю і консультації на високому рівні з Україною. Сказавши це, я маю підкреслити, що ми повністю поважаємо право України обирати її шлях в галузі зовнішньої політики і політики безпеки, а також приймати рішення щодо відносин з НАТО, але з боку НАТО ми зацікавлені в підтримці міцних зв'язків з Україною. Це моє основне послання. І звичайно, я сподіваюся, що в ході дискусій з політичними лідерами в Києві ми визначимо, де ми можемо посилити нашу практичну співпрацю", заявив Генеральний секретар Північно-атлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен, повідомляє Кореспондент.

Одним з можливих напрямків посилення співробітництва може стати направлення інструкторів до Афганістану. Як відомо, Північно-Атлантичний Альянс планує вже в цьому році розпочати поступову передачу контролю над ситуацією в країні афганським силам безпеки. Разом із тим, інструкторів для підготовки афганських солдатів та поліцейських не вистачає.

"На сьогодні ми маємо 270 тис. солдатів і поліцейських. Ми поставили мету досягти рівня в 300 тис. до кінця року. Ми дуже високо цінуємо внесок України в нашу місію в Афганістані, але я також скажу під час переговорів в Києві, що ми чекаємо більшої кількості інструкторів. Наша місія в Афганістані буде виконана, коли афганці зможуть взяти відповідальність самі", - заявив Андерс Фог Расмуссен.

Під час зустрічей Генерального секретаря НАТО з керівництвом України, очевидно, що не залишиться поза увагою і тема створення системи протиракетної оборони: "Я думаю, що стосується остаточної архітектури системи ПРО, вона сильно залежатиме від того, хто братиме в ній участь і хто зможе і робитиме свої внески в її створення. Що я б хотів вивчити під час мого візиту до України, це яким може бути український внесок в Євроатлантичну архітектуру протиракетної оборони, і це, звичайно, буде взято до уваги", - заявив Расмуссен.

Що ж до відмови офіційного Києва від членства в Альянсі, то ця тема, здається, керівництво НАТО зовсім не турбує. Андерс Фог Расмуссен заявив: "Я думаю, що це було чітко пояснено новим Президентом, що у нього немає намірів просити про членство в НАТО. У порівнянні з політикою попереднього політичного лідерства - це зміна орієнтації. Моя ж відповідь така: ми повністю поважаємо це! Вирішувати має Україна, український народ. З боку НАТО – ми продовжуватимемо співпрацю, наші двері залишаються відкритими, але це нашим партнерам вирішувати, які відносини у нас будуть в майбутньому".

Нагадаємо, візит до Києва Генерального секретаря Північно-атлантичного альянсу Андерса Фога Расмуссена заплановано на 24 лютого.