Генштаб ЗСУ розповів про результати перевірки військових частин Ростовської області Росії

15:37, 20 січня 2017

Інспекція, яку Україна провела спільно з Данією та Канадою на території Ростовської області Російської Федерації виявила порушення Росією Віденського документа від 2011 року про заходи зміцнення довіри і безпеки, заявили в Генеральному штабі Збройних сил України.

«Багатонаціональна інспекційна група підтвердила недотримання Російською Федерацією положень Віденського документа про надання інформації про військові сили всім державам-учасницям ОБСЄ», – сказав в п'ятницю, 20 січня, керівник Управління зі зв'язків з громадськістю Генштабу ЗСУ підполковник Богдан Сеник в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що головна мета інспекції полягала в перевірці, чи дійсно Росія проявляє відкритість і транспарентність своєї військової діяльності, як це передбачає документ.

«Поблизу кордону з Україною формується 150-а мотострілецька дивізія, яка налічує понад 10 тисяч військовослужбовців. Зазначену інформацію інспекційній групі надали представники Міноборони Росії. Оприлюднена дата початку формування дивізії – 10 листопада 2017р. Це суперечить інформації, яку Росія надала державам-учасницям через офіційну мережу ОБСЄ в листопаді 2016 року. Зокрема, Росія повідомила, що не планує в 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань і бойових частин відповідно до пункту 10.3 Віденського документа від 2011 року», – зазначив Сеник.

Крім цього, порушений пункт 10.3.3 Віденського документа, в якому зазначається, що в разі, коли така інформація не може бути представлена в щорічному обміні військовою інформацією, ця інформація буде надаватися офіційною мережею ОБСЄ за 42 доби до такого збільшення чисельності особового складу або початку такого збільшення .

За словами представника Генштабу ЗСУ, детальніше про перебіг інспекції та виявлені порушення найближчим часом на брифінгу проінформує начальник Управління верифікації Генштабу ЗСУ.

Також результати інспекції будуть доведені до держав-учасниць ОБСЄ у строки, визначені Віденським документом від 2011 р., тобто упродовж 14 днів після завершення контрольного заходу. Зокрема, офіційний звіт про перебіг інспекції зазначеного району буде поширюватися офіційною мережею ОБСЄ.

Нагадаємо, в січні Міноборони України повідомило, що має намір перевірити військові частини прикордонної з Україною Ростовської області Росії на предмет дотримання пункту 9 Віденського документа від 2011 року про заходи щодо зміцнення довіри і безпеки. В інспекції взяли участь двоє представників України, та по одному від Данії і Канади. в рамках інспектування планувалося отримання інформації від командирів російських підрозділів, вертолітний обліт і сухопутна перевірка району на наявність або відсутність військової діяльності.