Геращенко заявив про тиск італійської влади на Віталія Марківа

16:48, 4 листопада 2020

Італійські правоохоронці провели проти українського солдата Віталія Марківа великий комплекс оперативно-технічних заходів, у тому числі – пропонували йому визнати провину України у вбивстві італійського журналіста, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко на брифінгу після повернення Марківа в Україну.

«Після його затримання, як мені розповідав сам Віталій, йому пропонували італійські представники юстиції: “Скажи, що винна Україна, ми тебе відпустимо. Ми розуміємо, що в нас, можливо, не буде доказів звинуватити саме тебе”. Але він відмовився від такої співпраці», зазначив Геращенко, якого процитував «24 канал».

Сам Віталій Марків після повернення в Україну заявив, що продовжить служити у Національній гвардії, де служив до ув’язнення в Італії. Крім того, він вважає, що люди, які намагалися зганьбити не тільки збройні формування України, але й притягти до відповідальності весь український народ, повинні понести відповідальність.

В інтерв’ю «Радіо Свобода» Марків також заявив, що може знову відвідати Італію, але перед тим поцікавиться, чи не відкрито проти нього якусь надуману справу.

Нагадаємо, 3 листопада апеляційний суд присяжних у Мілані виправдав 31-річного українського нацгвардійця Віталія Марківа за відсутністю складу злочину. Він провів за ґратами Три роки і чотири місяці. Йому інкримінували співучасть в умисному вбивстві двох іноземних журналістів – італійця Андреа Рокеллі і його перекладача, росіянина Андрія Миронова на підконтрольній проросійським бойовикам частині Донеччини у травні 2014 року.

Суд першої інстанції у Павії влітку 2019 року засудив Марківа до 24 років неволі.

Сторона захисту та держава Україна подали апеляційну скаргу до міланського трибуналу, заявивши про абсолютну непричетність бійця до трагічного інциденту на війні та повну відсутність доказів його вини.

Марківа, в якого є українське та італійське громадянство, затримали 30 червня 2017 року.

Наразі невідомо, чи подаватиме сторона обвинувачення касацію на рішення апеляційного суду, однак уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна готова до таких дій.