Герман: Бар’єр регіональних мов треба підняти, інакше буде хаос

08:09, 21 серпня 2012

На прийняття і підписання мовного закону гостро відреагувала лише українська еліта на відміну від більшості українського суспільства. Про це радник президента - керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації президента заявила в інтерв’ю «5 каналу».

«Я не робила би з цього великої проблеми. Ми бачимо, що суспільство дуже холодно відреагувало на це – еліта відреагувала. Українська еліта дуже гостро прийняла підписання цього закону, але суспільство масово не вийшло і це реалії. Значить для людей інші цінності важливіші, значить об’єднувати Україну ми будемо на інших цінностях. Можливо – це будуть нові робочі місця, можливо – це буде перспектива для дітей, соціальний захист. Можливо ці вартості тепер для людей важливіші, тому що ми з вами маємо бути реалістами – не вийшли люди протестувати», – заявила Герман.

«За президента голосували ті люди, які чітко ставили питання про російську мову, щонайменше, як регіональну, і президент їм це обіцяв і він це виконав», – пояснює Герман.

Також Герман наголошує на необхідності підняття відсотку для впровадження регіональної мови.

«Стосовно того, що зараз в окремо взятому селі, чи маленькому містечку може бути своя регіональна мова, то це те про що я говорила, що потрібно підіймати відсоток ось цей – не 10% поріг, а хай це буде 20%. Тоді ми не будемо мати в одному селі болгарську регіональну, в іншому турецьку регіональну, десь кримськотатарську, десь гагаузьку, і так далі. Тому що ми тоді вже не дамо ради – це вже не демократія, це хаос буде», – зазначила Герман.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». Згодом голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав його і відправив президентові України Віктору Януковичу.

Додамо, що раніше В.Янукович заявляв, що прийме рішення щодо ухваленого закону лише після його ретельного фахового аналізу та експертних висновків.

Янукович підписав Закон №5029-VI "Про засади державної мовної політики" 8 серпня 2012 року. Закон передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. 10 серпня в закон про основи державної мовної політики набув чинності.