Радник президента Ганна Герман вважає, що більшість у Верховній Раді має підтримати того кандидата на посаду голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, якого назве опозиція.
«Я вважаю, що рішення про нового голову Комітету треба приймати негайно. Не можна тягнути з цією справою. І поза всяким сумнівом, це має бути однозначно кандидатура від опозиційних сил. Опозиція і лише опозиція повинна визначитися з кандидатурою голови. Більшість повинна підтримати те прізвище, яке назве опозиція», – зазначила Герман.
Водночас радник президента зауважила, що не є членом парламенту і не може впливати на нього, а висловлює свою думку як попередній голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації.
«Я пам’ятаю, коли ми були в опозиції, то ми висували свою кандидатуру і парламент беззастережно її підтримав», – наголосила вона.
На думку Герман, в опозиції багато журналістів, які нічим не поступаються за фаховим рівнем, кваліфікаціями і моральними засадами Андрію Шевченку і могли б керувати цим комітетом. Серед них радник президента назвала Юрія Стеця, Олену Кондратюк, Ірину Геращенко.
«Хоча Андрій Шевченко також з повним правом може на цю посаду ще раз претендувати», – зазначила Герман.
«Ми не повинні допускати, щоб були спекуляції на тему: мовляв, влада під прикриттям того, що нема компромісу, керує таким важливим комітетом, як свобода слова, який за традицією належить опозиції. Треба шукати компроміс і знайти його», – резюмувала Герман.
Нагадаємо, 13 січня 2012 року Верховна Рада відкликала Андрія Шевченка з посади голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації. За ухвалення відповідного рішення проголосували 245 народних депутатів із 381, зареєстрованого у сесійній залі. Шевченко заявив, що його відставка має «політичні мотиви і персональні». Опозиція звинуватила Партію регіонів у намірі узурпувати перед виборами Комітет з питань свободи слова та інформації.
БЮТ заявив про намір повторно висунути кандидатуру Шевченка на пост глави комітету. Однак лідер фракції ПР Олександр Єфремов у відповідь на це заявив, що фракція Партії регіонів не підтримає кандидатуру Шевченка на цю посаду.
Керівництво Комітетом Верховної Ради з питань свободи слова та інформації згідно з Регламентом парламенту належить опозиції.
Пункт 7 статті 83 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» («Відкликання голови комітету, першого заступника, заступника голови та секретаря комітету Верховної Ради») визначає: «У разі відкликання голови комітету чи відповідно першого заступника, заступника голови, секретаря комітету з посади право висунення кандидатури на цю посаду належить депутатській фракції, за квотою якої він був обраний на цю посаду».