До ініціативи міністра Дмитра Табачника щодо скорочення уроків української мови треба ставитись "по-філософськи". Про це в інтерв’ю Радіо "Свобода" сказала радник президента України Ганна Герман.
"До цього треба ставитись по-філософськи і досить спокійно. По-перше, Табачник, як і Валуєв, не вічні. А по-друге, така є ментальність українського народу. Наші люди радше зроблять ефективніше, коли треба робити навпаки", – зазначила вона.
"Згадайте роки, коли при владі була помаранчева команда, тоді навпаки було, я б сказала, певне нав’язування української мови для східних регіонів, для Криму, але це дало цей ефект", – додала Герман.
"Така вже природа українців, що, коли їм забороняти, то вони краще будуть за це боротись. Тому я не знаю, чи ці смішні ініціативи нинішнього Міністерства освіти матимуть той ефект, на який розраховують їхні ініціатори", – зазначила вона.
Герман також зазначила, що за всю історію існування українського народу, ніколи не існувало державної політики захисту і розвитку української мови.
"Але, незважаючи на це, українська мова не тільки вижила, а ще і розвивалась", – зазначила радник президента.
Вона нагадала, що "українська мова пережила Валуєвські укази, українська мова буде існувати і розвиватися доти, доки будуть жити на світі українці".
"Тому я оптимістично налаштована, і вірю, що державна мовна політика буде покращуватися", – зазначила вона.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту має намір об'єднати курс "Історії України" з "Всесвітньою історією", що викликало гостру критику з боку опозиції. Згодом міністр Табачник спростував дану інформацію.