Герман: За нинішніх судів допускати закону про наклеп не можна

21:39, 21 вересня 2012

Радник президента – керівник головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман вважає, що президент України Віктор Янукович не підпише закон про посилення відповідальності за наклеп в нинішній редакції. Про це вона сказала в інтерв'ю інтернет-виданню «Главком».

 «Якщо ми й отримаємо якийсь такий закон, то він буде значно більш лояльний і значно більш пристосований до нинішньої української ситуації. До того, як ми створимо незалежні українські суди, я не думаю, що цей закон у нинішньому вигляді має право на існування. Більше того, я вірю, що в такому стані, в якому він є сьогодні, президент ніколи не погодиться поставити під ним свій підпис», - сказала Г.Герман.

Вона зазначила, що суспільство ще дуже добре пам’ятає, як людей ув’язнювали за їхні висловлювання. За словами Г.Герман, закон є неприйнятним, і в нинішньому вигляді він загрожує не лише журналістам, а й будь-якому громадянину, слова якого можуть бути витлумачені як наклеп. «При тому, що наші суди є наразі далекими від європейського стандарту, – зараз допускати цього не можна», - додала Г.Герман.

Відповідаючи на запитання щодо доцільності президентові зараз висловити свою позицію стосовно цього законопроекту, Г.Герман зазначила, що спочатку цей документ має до нього надійти. «До президента не надходило таких законопроектів, він не знайомився з цим документом», - сказала вона, додавши, що В.Янукович зможе висловити свою позицію у визначений термін після того, як до нього надійде закон. Вона переконана, що позиція Президента буде «дуже відповідальною, і вона буде відповідати високим стандартам його гарантій захисту прав і свобод українців».

Нагадаємо, 18 вересня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», внесений народним депутатом від Партії регіонів Віталієм Журавським. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в'язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії.

Нацрада телерадіомовлення висловилася проти криміналізації наклепу. Міськрада Львова прийняла з цього приводу звернення до президента і спікера, у якій зазначено, що закон про наклеп - у дусі сталінських репресій.