Гірники з’ясували, що генерація не має боргів за вугілля

19:00, 5 серпня 2016

І вимагають гроші від державного посередника «Держвуглепостач». Через колосальні борги із заробітної платні львівські шахтарі на грані відчаю – одна частина мітингувальників перекрили трасу Львів–Рава-Руська біля сіл Смереків і Куликів, а друга – поїхала із запитаннями до офісу ДТЕК «Західенерго», котре є фактично основним споживачем їхнього вугілля, що спалюється на теплових електростанція Добротвора та Бурштина.

«Державне підприємство «Держвуглепостач» винне нам 121,7 мільйона гривень. За ці гроші ми можемо закрити людям червень і дати авансом липень. Вся затримка тут, – повідомив журналістам голова Незалежної профспілки гірників Червонограда Віталій Оніжук. - Якщо ситуація не зміниться, наша наступна акція буде під стінами «Держвуглепостачу». ДТЕК віддає гроші за вугілля «Держвулепостач», є в нас така фірма державна, через яку фактично ведеться вся закупівля вугілля. Тобто гроші платяться їм, а потім всі кошти, які вони отримали – віддають і розкидаються по всьому міністерству».

За словами профспілкового лідера, теплоелектростанції закуповують вугілля не напряму у гірників, а через державну компанію-посередника «Держвуглепостач». Саме вона і боргує виплати.

Генеральний директор «ДТЕК Західенерго» Андрій Шувар пояснив шахтарям, що оплата за поставки вугілля здійснюється відповідно до умов договору, без прострочених зобов’язань згідно контракту з ДП «Держвугілепостач» і заборгованостей немає.

«Ми боргів перед «Держвуглепостач» на сьогодні не маємо, тим більше перед «Львіввугіллям». За вугілля, яке ми отримали в червні-липні, згідно контракту, ми повинні розрахуватися в серпні. Відтак, до кінця місяці ті гроші, які ми повинні заплатити «Держвуглепостач», ми перерахуємо», – сказав гендиректор «Західенерго». – У «Львіввугілля» ми беремо все вугілля, яке вони заявляють. Це десь 60-70 тисяч тонн в місяць. В червні вони заявили 60 тисяч – ми забрали, у липні – 70 тисяч, які ми теж забрали. Якщо заявлять 100 тисяч тонн вугілля, ми заберемо всі 100».

За його словами збільшення поставок вугілля пояснюється зростанням обсягу виробництва електроенергії на ТЕС. Теплоелектростанції України сьогодні несуть підвищене навантаження, компенсуючи зниження виробництва електроенергії на енергоблоках атомних електростанцій у зв'язку з плановими і аварійними ремонтами. У другому півріччі 2016 року українським ТЕС знадобиться 14,3 млн тонн вугілля, що на 3,7 млн ​​тонн більше, ніж у першому півріччі.

і вимагають гроші від державного посередника «Держвуглепостач».