Моральний бік встановлення білборда з карикатурою Адольфа Гітлера в центрі Запоріжжя місцевими журналістами оцінить міська комісія з моралі, а правовий - прокуратура.
Як повідомив у середу журналістам міський голова Запоріжжя Олександр Сін, міська влада має намір вивчити законність і моральний бік антисталінського білборда з карикатурним зображенням Адольфа Гітлера, встановленого журналістами місцевої газети.
"Використовувати одного лиходія в боротьбі з іншим лиходієм, я думаю, це неправильно. Це право будь-якого громадянина, журналіста висловлювати своє ставлення. Але я вважаю, що висловлювати його потрібно стосовно того прізвища, тієї структури, проти яких вони висловлюють свій протест", - заявив Олександр Сін.
Мер Запоріжжя зазначив, що "до пам'ятника Йосипу Сталіну, встановленому на території Запорізького обкому Компартії, слід ставитися як до елементу декору".
"Встановлено, що пам'ятник Сталіну стоїть усередині будівлі обкому Компартії і є елементом декору. Я ставлюся до цього пам'ятника, як до манекену у вітрині магазину. І ставитися до нього інакше, я вважаю, не потрібно. Не треба робити з манекена пам'ятник. Усі намагаються надати цьому манекену статус пам'ятника. Але цього немає", - сказав О.Сін.
Як повідомив ініціатор встановлення білборда - головний редактор газети "Суббота плюс" Богдан Василенко, антисталінський білборд, за оренду якого журналісти заплатили 3 тис. грн, провисів лише чотири години, й відтак його демонтували невідомі, особи яких досі не встановлено.
"Тільки вчора ще ми домовлялися з рекламним агентством про те, що цей плакат переклеюватимемо, а сьогодні з вуст мера міста звучить, що його зняло рекламне агентство. Хоча вчора ще агентство руками й ногами відмовлялося від того, що вони якось пов'язані з демонтажем плаката", - заявив Б.Василенко.
Він зазначив, що рекламний оператор "уникає зустрічі з журналістами, й уже сьогодні не коментує зникнення білборда з карикатурою фюрера".
"Можливо, рекламістів залякали. Але ми маємо намір відновити білборд, можливо, за допомогою іншого оператора і з іншим змістом. Я вважаю, що занадто багато гітлерів плодити, навіть у карикатурному плані, не є правильним. Але схожий за змістом плакат - "Запоріжжя проти пам'ятника Сталіну" ми все-таки маємо намір повісити на цю площину, оскільки вона в нас орендована на місяць", - сказав журналіст.
Як повідомлялося, 6 грудня в Запоріжжі на перехресті пр. Леніна та вул. Української журналісти місцевої газети встановили білборд із карикатурним зображенням А.Гітлера на тлі пам'ятника Й.Сталіну та написом: "Чем я хуже Сталина? Ставьте и мне памятник!". Як зазначив ініціатор встановлення білборда, головний редактор газети "Суббота плюс", акція з білбордами - протест запорозьких журналістів проти встановлення пам'ятника Й.Сталіну в Запоріжжі. "Пам'ятник Сталіну - ганьба Запоріжжя", - зазначив Б.Василенко.
Білборд демонтували невідомі вже через кілька годин після того, як його повісили. Як зазначив Б.Василенко, правоохоронні органи шукають учасників демонтажу, й не виключає, що це були комунальні служби. Він також заявив, що в середу ввечері на адресу рекламного агентства, що розмістив білборд, надходили "телефонні погрози від невідомих".