Глава податкової планує вивести бізнес з тіні без зниження податків

12:01, 14 квітня 2014

Перший заступник міністра доходів і зборів – голова Державної податкової служби Ігор Білоус заявив, що бізнесу доведеться навчитися працювати «по-білому» на тлі збереження існуючих ставок оподаткування.

Про це він сказав на зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

Як пише видання, багато підприємців на цьому заході поставили під сумнів можливість звести кінці з кінцями без тіньових схем. А виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко стверджує, що багато "білих" компаній, які не використовують конвертаційні майданчики, є прибутковими. Тому завдання виходу з "тіні" виглядає цілком посильним, хоч і непростим.

За словами Білоуса, податкова обговорила з бізнесом кроки, які будуть робитися впродовж найближчих двох тижнів для боротьби з тіньовим сектором – як шляхом зміни законодавства, так і в площині силових рішень за участю Генпрокуратури, МВС та інших контролюючих органів.

«На зустрічі з ЄБА я сказав, що боротьба з тіньовим сектором, а саме - з так званими майданчиками, партизанами і т.п., які використовують кримінальні механізми розкрадання ПДВ з бюджету, є пріоритетним питанням для Податкової служби та інших органів. Я заявляю, що ПДВ більше ніхто не краде. А бізнесменам потрібно потроху вчитися жити по-новому. Адже у них є вища освіта, і вони чудово розуміють, що і як треба робити», - зазначив Ігор Білоус.

На його думку, якщо не викорінити системне розкрадання ПДВ, то всі інші спроби реформувати податкову систему будуть марними.

«За десять днів Україна не стане Швейцарією, будучи корумпованою державою протягом багатьох років. Тому ми думаємо і про те, як бізнесу, який користувався значним обсягом готівки, вижити і пристосуватися до нових правил. Мабуть, буде певний перехідний період. При цьому головним завданням для нас є усунення причини, через яку існували майданчики і конвертцентри. Після цього ми будемо займатися тим, що і повинні робити податківці, - адмініструвати податки», - розповів керівник податкової служби.

Білоус також наголосив, що в Україні буде створено новий Податковий кодекс. На прохання прем'єр-міністра зараз створюється велика група під керівництвом глави Мінекономрозвитку Павла Шеремети та за безпосередньої участі податкової та митниці.

«Наприкінці квітня ми почнемо активний діалог з пресою щодо запропонованих нововведень. Від нового Податкового кодексу варто очікувати спрощення податкової системи. Ми повинні замість 20-ти діючих податків залишити близько 10-ти. Перед нами - важка системна робота, що вимагає математичного моделювання та розрахунків», - зазначив Ігор Білоус.