Голи, сніги і перемога «Карпат»

У 14 турі УПЛ «Динамо» зберегло позицію лідера, «Карпати» нарешті перемогли, а «Волинь» вийшла у зону єврокубків

09:04, 1 грудня 2014

Насичений на події та голи 14 тур української Прем'єр-ліги запам'ятається, насамперед, несприятливою для футболу погодою. У багатьох містах поля стадіонів виявилися неготовими до прийому матчів, однак суперники були змушені відіграти тур, незважаючи на погодні колізії.

Для деяких справжнім викликом стали спроби добратися до своїх суперників. Зокрема, донецький «Шахтар» та київське «Динамо» були змушені змінювати курс і летіти спершу до Харкова, а вже потім автобусами доїжджати до Запоріжжя та Полтави відповідно.

Також через погодні умови на півгодини пізніше довелося розпочати матч між «Волинню» та «Іллічівцем». Зважаючи на те, що маріупольці досі не можуть грати вдома, матч команди зіграли на полі у Дніпропетровську. Підопічні Віталія Кварцяного вже за перші 30 хвилин матчу не залишили й сухого місця від маріупольців, довівши рахунок до розгромного - 3:0. Однак номінальні господарі поля на потрійний удар від волинян зуміли одразу ж відповісти одним м'ячем, щоправда після цього потуги маріупольців хоча б зрівняти рахунок не завершилася новими очками на табло - 3:1.

До речі, після цього матчу волиняни відсвяткували не лише перемогу і вихід на 5 місце у турнірній таблиці УПЛ, а також індивідуальний успіх свого румунського колеги Еріка Бікфалві - з результатом у 9 м'ячів півзахисник луцької «Волині» став наразі кращим бомбардиром УПЛ.

У свою чергу донецький «Шахтар» настріляв запорізькому «Металургу», хоча представники козацької столиці України не піддавалися натиску «гірників» більше одного тайму. Лише на 56 хвилині зустрічі новачок донеччан Марлос зумів відкрити рахунок, потім Алекс Тейшейра оформив дубль, а до розгромного рахунок довів Веллінгтон Нем - 4:0.

Паралельно у Полтаві гравці місцевої «Ворскли» приймали столичних гостей. Виїзні поєдинки до полтавчан, зазвичай, були непростими для «Динамо». Так і у цій зустрічі кияни зуміли взяти ворота господарів вже у другій половині зустрічі. Перший гол в актив «Динамо» оформив Андрій Ярмоленко, а згодом одразу із дублем підоспів Мбокані - 3:0. Чергова перемога підопічних Сергія Реброва вивела киян на чисте перше місце у турнірній таблиці УПЛ, з якого цього року «Динамо» вже нікому змістити не вдасться.

Тим часом ще один багатий на голи матч провели гравці харківського «Металіста», які вдома приймали луганську «Зорю». Перший тайм завершився з рахунком 1:1, при чому першими рахунок відкрили гравці «Зорі». До середини другого тайму господарі поля довели перевагу до трьох голів - відзначилися Болбат і Жажа. Проте здаватись не входило у плани луганської «Зорі» і луганчани спромоглися на ще один гол - на 84 хвилині різницю скоротив Петряк. Однак вже під завісу зустрічі хет-трик від Жажі вбив надію гостей на нічию і поєдинок завершився з рахунком 4:2.

Цього ж вечора у Львові відбулось західноукраїнське дербі за участю «Карпат» і «Говерли». Поєдинок не потішив місцевих вболівальників кількістю моментів, однак потішив голом-красенем від Володимира Костевича, який реалізував єдиний у цьому матчі м'яч на 74 хвилині зустрічі - 1:0. Додамо, що це лише третя перемога «зелено-білих» у поточному сезоні і тим цінніша, що здобута у день народження головного тренера львів'ян Ігора Йовічевіча.

Також додамо, що напередодні дебютант цьогорічної Прем'єр-ліги донецький «Олімпік» зумів обіграти одеський «Чорноморець». Матч завершився з рахунком 2:1 на користь донеччан.

Наразі у 14 турі ще не зіграли «Дніпро» і донецький «Металург», які поміряються силами вже сьогодні, 1 грудня. Варто додати, що наступних вихідних команди проведуть останній тур перед зимовими канікулами - 6-7 грудня команди зіграють матчі 10 туру, який перенесли через проведення позачергових парламентських виборів.

Отож, за підсумками цього туру турнірна таблиця Прем'єр-ліги України виглядає наступним чином: