Голландський мізантроп

У Львові стартує ретроспектива фільмів Алекса ван Вармердама

16:56, 21 квітня 2016

У рамках Тижня нідерландського кіно Flying Dutch з 22 по 29 квітня у Львові стартує ретроспектива фільмів Алекса ван Вармердама. Організаторами заходу виступають Посольство Нідерландів та КМКФ «Молодість».

Алекс ван Вармердам - культовий нідерландський режисер, а також актор, сценарист, продюсер та композитор. Він був автором сценарію і актором практично у всіх своїх фільмах, і, як правило, грає головних героїв. Алекс ван Вармердам є володарем престижної «Нагороди принца Бернхарда» за внесок у культуру Нідерландів.


Алекс ван Вармердам

Стрічки Вармердам неодноразово брали участь у найпрестижніших міжнародних кінофествиалях. Вони завжди оригінальні та впізнавані насамперед завдяки поєднанню іронії та абсурду, чорного гумору та цинізму. Проте у тому, що стосується візуальної форми, режисер завжди залишається прихильником досконалої побудови кадру.

До ретроспективи увійшли 8 із 9-ти його повнометражних фільмів. Усі покази пройдуть у львівському Палаці мистецтв.

Шнайдер проти Бакса

(22 квітня, 2015)

Шнайдер – найманий убивця-професіонал. Навіть у день свого народження він зобов’язаний виконати замовлення і ліквідувати Рамона Бакса, письменника, який живе в будиночку на березі озера. Кілеру доводиться поспішати – адже вдома на нього чекає святковий обід у колі сім’ї.

Абель

(23 квітня, 1986)

32-річний Абель останні десять років жодного разу не виходив на вулицю. Він разом зі своїми батьками мешкає у напівтемряві свого будинку, полюючи на мух з ножицями в руках. Батько робить усе, щоб витягти його з дому. Проте коли Абель і мати купують телевізор, для батька це стає останньою краплею - і Абель опиняється на вулиці.
 Нагороди: два національних кінопризи «Золоте теля» - за фільм і режисуру, а також премія голландських кінокритиків.

Мешканці півночі

(23 квітня, 1992)


Історія про те, як звичайне село в голландській глушині перетворилося на справжню божевільню, де кожен їде з глузду по-своєму. 
Нагороди: три нагороди «Фелікса» - за найкращий молодий фільм, музику і роботу художника, два призи «Золоте теля» - за режисуру і головну чоловічу роль (Рудольф Люсіер). Три нагороди Європейської кіноакадемії.

Сукня

(24 квітня, 1996)

Будьте обережні, обираючи собі сукню - цей звичний предмет гардеробу може перевернути ваше життя з ніг на голову! Нагороди: Приз Фіпрессі Венеційського МКФ, Премія кінокритиків Нідерландського МКФ

Малюк Тоні

(25 квітня, 1998)


Кіт не може мати дітей і усвідомлення цього отруює їй життя. До того ж вона втомилася нескінченно читати субтитри серіалів своєму неписемному чоловікові і одного дня вирішує найняти йому вчительку. Так у житті подружжя з'являється симпатична 30-річна Єлена. 
Пікантність ситуації полягає в тому, що Кіт приховує від коханки чоловіка свій подружній статус, і Єлена вважає її сестрою Бранда.

Офіціант

(27 квітня, 2006)


50-річний офіціант тільки й отримує прочухани від хамських відвідувачів та підступи пошарпаної коханки, що обожнює приходити в його заклад і вимагати до себе особливої уваги у пік робочого дня. Тоді офіціант йде до сценариста, який, виявляється, пише ситком про його життя, і просить дещо змінити. Сценарист погоджується - і незабаром біля його дверей шикується ціла черга зі знедолених персонажів.
Нагороди: Три відзнаки на голландських кінофестивалях

Останні дні Емми Бланк

(28 квітня, 2009)


У величезному заміському будинку в оточенні слуг смертельно хвора Емма Бланк доживає останні дні. Відчайдушно потребуючи любові, підтримки та турботи, «залізна леді» Емма перетворює життя своїх слуг на пекло. Нагороди: Приз асоціації кінокритиків Венеційського МКФ та Нідерландського КФ (найкращий сценарій).


Борґман

(29 квітня, 2013)


Чи то демон з нічних жахіть, чи алегорія, чи живе втілення всіх людських страхів - Борґман, немов злий дух сучасного міста, загнаний за красиві фасади, виривається на волю. Розмірене життя звичайної сім'ї з його появою вже ніколи не повернеться в колишнє русло.
 10 нагород міжнародних кінофестивалів, зокрема Нідерландського КФ
.

Крім Львова, покази відбудуться у Києві, Одеси, Харкові та Вінниці.