Голодомор і Голокост в одному законопроекті - піарівська фальшивка Ющенка, - Олександр Голуб

12:37, 17 січня 2008

"Наша фракція, насамперед, розділяє питання голоду та Голокосту, бо ці два явища не можуть бути поєднані в одному законопроекті. Тому комуністи голосуватимуть проти запровадження адміністративної та кримінальної відповідальності "за заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні та Голокосту", - заявив сьогодні, 17 січня, у коментарі ZAXID.NET народний депутат України від Комуністичної партії України Олександр Голуб.

"Наша фракція і я особисто проти визнання голоду Геноцидом, і Ющенко чудово розуміє, що немає об’єктивних даних, які свідчать, що так було. Тому даний законопроект - це піарівська фальшивка Ющенка, яку він намагається ввести в рамках закону", - наголосив нардеп.

Що стосується питання Голокосту, тут у комуністів, за словами Олександра Голуба, "немає проблем". "Більше того, я зараз розробляю проект закону, яким передбачається ввести відповідальність за реабілітацію і виправдання сторін, які працювали з фашистською Німеччиною, а також спонукають до перегляду результатів ІІ Світової війни", - резюмував він.

Довiдка ZAXID.NET

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, доповнивши його новою статтею 4421 "Публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як факту геноциду українського народу, та Голокосту, як факту геноциду єврейського народу". Передбачається, що публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як факту геноциду українського народу, та Голокосту, як факту геноциду єврейського народу, а також виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням, каратиметься штрафом у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до двох років. Ті самі дії, вчинені службовими особами або повторно, каратимуться позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Законопроект за №1143 визначений Президентом України як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою України. Про це повідомляє Інформаційне управління ВРУ.