Голова Апеляційного суду Львівщини знімається у фільмі про Симона Петлюру

У Львові завершуються зйомки «Таємного щоденника Симона Петлюри»

14 червня 2017

Апеляційний суд Львівщини перетворився на знімальний майданчик. Знаний кінорежисер Олесь Янчук знімає там художній фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри». Зал засідань ― тільки-но з-під пензля. Адже все має бути так, як майже сто років тому у Парижі, коли судили вбивцю Петлюри Самуїла Шварцбарда.

«Я був в Палаці правосуддя в Парижі. В тій залі, де відбувався процес щодо вбивства Петлюри Шварцбартом. І якраз ця зала у Львові дуже схожа. Ми тут перемалювали в інший колір стіни, як у Франції. Бо там такого червоного кольору була ― бордо. Тож тепер і наша зала стала такою урочистою, напруга з’явилася», ― розповів режисер, народний артист України Олесь Янчук.

Поміж акторами, яких з півсотні і зі столиці, і львівські – реальний голова Апеляційного суду Львівщини. Уточнив, він не лише консультує, а й пробує себе як актор.

«Для акторів це все нове: а звідки свідок має зайти? а куди він має піти, як його допитали? чи він може бути присутній до того в залі судового засідання? А щоб це було легко відзняти, то знімальна група запропонувала мені, щоб я грав роль члена судової колегії», ― пояснив голова Апеляційного суду Петро Каблак.

Зйомки у Львові розпочалися у червні. Тут відзнімуть майже всі сцени в інтер’єрах. Камери працювали в Палаці Потоцьких, Етнографічному музеї, МО «Дзиґа». Фільм охопить останні десять років життя голови Директорії УНР. І через образ рабина Гутмана спробує пояснити, що єврейські погроми в Україні ― справа рук не Петлюри.

«На відміну від іншого єврейства, яке повелося, як і на сьогоднішній день, на фейках НКВС і вважало, що саме Петлюра влаштовував бандитські розправи над євреями, Гутман був ребе ― розумна людина. Він був шанований євреями і зустрічався з Петлюрою. І він якраз відстоював інтереси Петлюри», ― пояснив виконавець ролі рабина Гутмана, народний артист України Микола Бутковський.

«Мазепа, Петлюра, Бандера… Ми шукаємо якісь їхні помилки, як чинили ці люди.. Те, що ці люди в нелегкий час брали на себе відповідальність, і відповідальність не заради своїх, а вищих, українських цілей, українського народу, ― вже дає право нам зняти перед ними капелюха», ― додала акторка, заслужена артистка України Ірма Вітовська.

Державне агентство України з питань кіно виділило на фільм 23,6 мільйони гривень. Зйомки будуть ще у Києві. І цього року стрічка з’явиться на телеекрані.

«Я взагалі вважаю, що в нашій країні повинно бути набагато більше українського кіно. Якби у нас було вдосталь українських фільмів, тим паче на історичні теми, то в нас не було б проблем, ані Криму, ані Донбасу!», ― пісумував режисер Олесь Янчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львівський суд визнав незаконним звільнення лікаря перинатального центру за огріхи будівельників
Президент волею правового нігілізму
Активісти домоглися закриття усіх гральних салонів у Винниках
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ