Голова делегації ПАРЄ: Українці не мають політичної альтернативи

11:25, 27 вересня 2012

Голова делегації спостерігачів Парламентської асамблеї Ради Європи Андреас Ґросс висловив стурбованість політичною ситуацією в Україні. За його спостереженнями, серед українських політиків немає конструктивного діалогу, а більшість громадян почуваються безпорадними.

«Я надзвичайно стурбований політичною ситуацією у вашій країні. Найбільше вражає те, що сьогодні українське суспільство не має реальної політичної альтернативи», - заявив Ґросс «Тижню».

«Більшість громадян почуваються безпорадними, усвідомлюючи той факт, що політика цілковито заправляється грошима», - наголосив він. «Люди, які брали участь у Помаранчевій революції, сьогодні надзвичайно пригнічені й зневірені у своєму майбутньому, ніхто не хоче якимось чином змінити ситуацію», - додав Ґросс.

За його словами, вільно мислячі громадяни переважно емігрують за кордон, і мало хто з них хоче повертатися назад. А привабити їх може тільки відкрите і плюралістичне суспільство. «Натомість, воно закрите і контрольоване великими грошима та олігархами», - зауважив Ґросс.

«Я спостерігаю за виборами у вас із 1997 року і з цього часу відвідав Україну понад 30 разів. І тільки тепер розвіяв більшість ілюзій», - заявив голова делегації спостерігачів ПАРЄ.

«Складається враження, що українські партії борються виключно за вузькоегоїстичне бажання здобути владу, а не за суспільні інтереси. Немає якогось конструктивного діалогу. Політсили не чують одна одну. Уряд ігнорує опозицію, а опозиція - уряд. Усе в чорно-білих тонах, а політика не може бути тільки такою», - підсумував Ґросс.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.

За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".