Голова Держкіно назвав заборону «Номера 44» колоніальною залежністю

16:32, 17 квітня 2015

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко вважає, що «ситуація з фільмом Child 44 (мав вийти у прокат як «Номера 44» - ZAXID.NET) наочно демонструє, що таке колоніальна залежність, коли всі зв’язки колонії із зовнішнім світом відбуваються виключно через метрополію».

«Добре, що основні українські дистриб’ютори вже давно закуповують фільми напряму у виробників», - наголосив Іллєнко.

Нагадаємо, що 16 квітня на екрани мав вийти фільм «Номера 44», дія якого відбувається у СРСР в 1953-му році. Мінкульт РФ та компанія «Централ Партнершип» вирішили скасувати прокат, адже міністру не сподобалось, як у трилері показаний повоєнний Радянський Союз, зокрема його обурили згадки про Голодомор.

Попри те, що Держкіно України не має стосунку до скасування прокату фільму, агенство виклало свою офіційну позицію з цього приводу.

 «Прокатне посвідчення на право демонстрації фільму в Україні було видане 15-го квітня, через день після отримання документів від дистриб’ютора і за день до запланованого старту стрічки», - йдеться у заяві.

«Треба зазначити, що відкликання дозволу на прокат фільму «Номер 44» в Україні сталося несподівано і без попередження, що важко вдарить по українському дистриб’ютору, оскільки рекламна кампанія йшла повних ходом, на що, зрозуміло, була витрачена чимала сума грошей.

Вважаємо, що українські прокатники, які планували показ фільму, мають право вимагати від російського дистриб’ютора відшкодування збитків», - наголосили у Держкіно.

Крім того у відомстві підкреслили, що РФ вкотре демонструє політику подвійних стандартів: з одного боку активно лаючи заборону в Україні російських пропагандистських фільмів і серіалів, Міністерство культури Росії саме вдається до заборон, проте прикривається ніби то «відмовою» дистриб’ютора від отримання прокатного посвідчення.

«Очевидно, що позиція українського Держкіно є прямо протилежною до лицемірного ставлення російської влади, яка не тільки скасовує показ у себе фільмів з критикою радянського минулого, а й нав’язує подібні заборони іншим країнам», - підсумували свою позицію у Держкіно.