Голова Фонду держмайна Ігор Білоус подав у відставку

16:56, 10 квітня 2017

Голова Фонду державного майна Ігор Білоус подав у відставку і заявив про плани після невеликої перерви повернутися в інвестиційний бізнес.

«Сьогодні я подав у відставку з посади голови ФДМ… Для мене настав час рухатися далі. Спочатку планую невелику перерву, проведу час із сім’єю. І незабаром повернуся до того, чим займався до приходу на держслужбу», – написав він у Facebook в понеділок, 10 квітня.

Білоус зазначив, що йому і його команді вдалося втілити міжнародні стандарти приватизації. «Пишаюся, що наша команда змогла зробити процес приватизації в Україні прозорішим і простішим. Законопроект, який ми розробили, допоможе остаточно перевести процес приватизації з політичної в економічну площину. Ми почали цю реформу, продовжать її інші», – написав голова ФДМ.

За його словами, він має намір з урахуванням знань і набутого досвіду допомагати залучати інвестиції в Україну.

До слова, минулого тижня про відставку Білоуса повідомляли ЗМІ з посиланням на свої джерела, згодом про неї повідомив народний депутат Віталій Хомутиннік.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила Білоуса на посаду голови ФДМ 19 травня 2015 року. До цього він очолював Державну фіскальну службу з моменту її створення в червні 2014 року до 24 лютого 2015 року, а раніше нетривалий час обіймав посаду керівника Державної податкової служби.

До переходу на держслужбу Ігор Білоус був головою інвестиційно-банківського управління ІК «Ренесанс Капітал» в Україні та країнах Центрально-Східної Європи, співдиректором київського регіонального офісу. Раніше з 2005 року працював в інвестиційному банку UBS, де очолював український бізнес, а до цього – в SARS Capital – київській інвестиційній компанії, що спеціалізується на угодах M & A.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман після провалу приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ) наприкінці минулого року неодноразово різко критикував очільника ФДМ, пропонуючи йому і всьому керівництву Фонду подати у відставку.

Надходження від приватизації держмайна в загальний фонд держбюджету України в 2016 році становили 188,92 млн грн, або 1,1% від затвердженого в держбюджеті плану в 17,1 млрд грн.

Фонду вдалося на 67,2% перевиконати план доходів від оренди державного майна – в держбюджет було перераховано 1,028 млрд грн, тоді як закладено було 615 млн грн.