Український парламент має важливіші проблеми, ніж підняття мовного питання. Про це заявив президент Freedom House Девід Кремер під час зустрічі, присвяченій новому звіту організації щодо України в рамках проекту "Європейський досвід".
«Це не найпроблемніше питання, яким має займатися Верховна Рада. Адже в України є, наприклад, економічні проблеми, які є найважливіші», - цитує Кремера «Тиждень».
Водночас, старший дослідник асоціації міжнародного співробітництва "Атлантична Рада" Роберт Нурік відзначив, що мовне питання є дуже чутливим і до його вирішення треба підходити обережно: «Моє враження, як іноземця, - треба враховувати політичну чутливість та важливість цього питання. Наприклад, існують багато джерел нещодавньої напруги між Польщею та Литвою. І головною проблемою стало порушення мовних прав поляків у Литві. Люди ж, які виграють від підняття такого питання, просто ллють воду на млин росіян. На це потрібно зважати», - сказав Нурік.
«Українці якось дадуть собі раду із 17% росіян в Україні. Але проблема в тому, що ви маєте поважати права всіх людей – люди можуть говорити вдома мовою, якою хочуть, молитися кому хочуть. Уникнення етнічного конфлікту – це демократія в самому суспільстві», - зауважив Нурік.
Роберт Нурік – старший дослідник Атлантичної Ради. У 2003-2009 роках був старшим дослідником у Центрі нерозповсюдження ядерної зброї Монтерейського інституту міжнародних відносин, раніше працював директором Московського Центру Карнегі. Його попередній досвід включає в себе роботу у ролі провідного політолога у RAND (американський аналітичний центр, досліджує головним чином проблеми дотичні до Збройних Сил США) та займав посаду Директора з досліджень у Міжнародному Інституті стратегічних досліджень в Лондоні.