Голова Комітету виборців України Олександр Черненко прогнозує, що опозиція, якщо зараховувати до неї «Батьківщину», «УДАР» та «Свободу», сумарно може взяти 40 мандатів на мажоритарці.
«Максимум – 40 мандатів. Боюсь, що буде ще менше», - вказав він свій прогоноз щодо результатів опозиційних сил на мажоритарних округах.
«Багато хто з опозиціонерів розумів, що мажоритарка – це складно, це багато зусиль та коштів, і до останнього сподівався на місце в списку. Це велика помилка керівництва опозиції – давати надію на потрапляння в список, треба було сказати одразу: такий, такий і такий – на округи, про список не може бути мови», – зазначив Черненко.
На його думку, помилково, що багато хто орієнтується на 2015 рік і розраховує підійти до цих виборів в опозиційному статусі. «Опозиції варто було б поборотися за максимальне представництво у Верховній Раді. Але головний фактор – нескоординованість дій як всередині об’єднаної опозиції, так і в стосунках з партією Кличка, недостатній ресурс, загальний хаос. В результаті багатьох опозиціонерів кинули на округи, де на той момент вже два-три місяці активно працював кандидат від влади», - відзначив Черненко.
Нагадаємо, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна заявила, що об'єднана опозиція набирає менше голосів, ніж Партія регіонів, бо люди не бачать в опитувальниках прізвища екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Згідно з результатами дослідження, проведеного фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня, Партія регіонів набирає 28,1%, ВО "Батьківщина" - 25,6%, партія "УДАР" Віталія Кличка -11,5%, КПУ -8,2%. Партія Наталії Королевської «Україна -вперед!» -4% , ВО «Свобода» -3,8%. Не визначилися з вибором 14% громадян.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
За результатами жеребкування щодо включення кандидатур до складу окружкомів лише 19 політичних партій отримали представництво у ОВК. В усіх без винятку 225 окружних виборчих комісіях отримали квоту партії "Молодь до влади", "Русь – єдина", Народно-трудовий союз України, "Братство", Українська партія "Зелена планета".