Голова КВУ: Є три варіанти зриву виборів до Ради

10:50, 31 січня 2012

Голова правління Комітету виборців Олександр Черненко припускає зрив проведення виборів до Верховної Ради у випадку, якщо Конституційний суд визнає неконституційною можливість одночасно балотуватися за одномандатним і багатомандатним (за списками партії) округами.

Про це Черненко сказав в ефірі "5 каналу" 30 січня.

Він зазначив, що у разі звернення до КС із поданням з приводу конституційності відповідного положення закону про вибори Ради може бути кілька сценаріїв розвитку ситуації залежно від того, коли КС прийме рішення.

Перший сценарій, з його слів, полягає в тому, що якщо КС ухвалює рішення щодо неконституційності цього положення до початку реєстрації кандидатів, то кандидати повинні будуть визначитися, за яким із двох варіантів їм балотуватися.

"Другий варіант - це рішення КС з'являється в розпал кампанії, коли кандидати зареєстровані, і тут буде повний правовий хаос, як бути далі, і взагалі можна зупиняти вибори", - сказав він.

Третій можливий сценарій, зі слів Черненка, може полягати в тому, що визнання КС неконституційним цього положення відбувається вже після виборів.

На його думку, у цьому разі в юристів немає єдиної позиції, однак він припустив, що це також може стати основою для зриву виборів.

Нагадаємо, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал виступає за заборону одночасно балотуватися за одномандатним і багатомандатним (за списками партії) округами.

Голова Ради Володимир Литвин не бачить порушення Конституції при дозволі парламентом кандидатам у депутати балотуватися на парламентських виборах від мажоритарних округів і за партійними списками.

17 листопада 2011 року Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар'єру до 5% і без участі у виборах блоків.