Голова Луганської ОДА Геннадій Москаль привіз пенсії у село Чорнухине Попаснянського району Луганської області, у якій нещодавно переформатували межі районів.
Про це повідомила прес-служба Луганської ОДА у неділю, 19 жовтня, на сторінці Москаля у Facebook.
Гроші губернатор привіз в супроводі БТРів та автоматників. Загальна сума виплат склала 30 млн грн.
Деякі пенсіонери отримали на руки одразу по 15 тисяч гривень, зазначається у повідомленні.
Після постанови Верховної Ради України від 7 жовтня цього року про перепідпорядкування деяких населених пунктів на Луганщині мешканцям цих сіл та містечок почали виплачувати заробітну плату, пенсію та соціальні виплати. В суботу голова Луганської ОДА Геннадій Москаль особисто відвіз бригаду Укрпошти в село Чорнухине Попаснянського району для погашення заборгованості по пенсіях, повідомляє прес-служба ОДА.
Селище, що нараховує близько шести тисяч мешканців, розташоване практично на лінії зіткнень, за останнім українським блокпостом. Через постійні обстріли тут пошкоджено лінію електропередач, у результаті чого близько місяця немає світла. Заборгованість по пенсіях досягла 3-5-х місяців, щоб погасити її, знадобилося близько 30 мільйонів гривень готівки. Гроші доставила в село бригада «Укрпошти» в супроводі Москаля, двох БТРів та кількох десятків автоматників.
«Щоб отримати пенсії, біля будинку культури зібрався величезний натовп, виник ажіотаж. Черга посувалася повільно через плутанину в списках, які укладав Пенсійний фонд. Утім, після отримання пенсій люди розходилися задоволені», - розповіли у прес-службі і зазначили, що в селищі мешкає чимало гірників, котрим нараховуються шахтарські пенсії.
«Якщо врахувати, що погашалася тримісячна заборгованість, деякі пенсіонери отримували на руки досить значні суми — 15 тисяч гривень і вище», - констатується в повідомленні.
Перед працівниками бюджетної сфери Чорнухиного заборгованість із зарплат погасили кількома днями раніше шляхом переказу грошей на банківські картки.
В Луганській ОДА зазначили, що паралельно заборгованість почали погашати перед мешканцями й інших населених пунктів Луганської області, яких раніше обслуговували держказначейства, що залишилися на тимчасово окупованій території.