Україна запізнилася зі створенням єдиної стратегії деокупації Автономної Республіки Крим, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров перед початком міжнародного форуму «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу».
«Такої узгодженої стратегії в Україні, на жаль, немає. Є розуміння, в якому напрямку треба просуватись», – сказав Чубаров, якого процитував Укрінформ.
За його словами, можна наводити багато причин і факторів, адже одразу після окупації Криму розпочалися трагічні події на сході України, «розпочалася відверта війна вже на материковій Україні, війна Росії проти України».
«Але тепер, дійсно, вже три роки пройшло і Україна не лише вистояла, Україна укріплюється. І тут вже можна говорити, що ми вже запізнилися зі стратегією, ми багато говоримо», – наголосив Чубаров.
Він додав, що з 2015 року треба було виходити на розв'язання цієї глобальної кризи разом з партнерами України, взаємопов'язуючи події на сході України з Кримом.
«На жаль, нам нав'язали інший напрямок і Україна пішла по цьому напрямку», – сказав Чубаров.
Голова Меджлісу також зауважив, що не можна відокремлювати проблему Донбасу і Криму.
«Зараз маємо якомога скоріше виходити на єдину формулу відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи АРК і місто Севастополь», – наголосив Рефат Чубаров.
25-26 лютого в Києві відбувається міжнародний форум з нагоди Дня спротиву окупації Криму Росією. Він проводиться у зв'язку з третьою річницею окупації Криму і Днем опору російській окупації Криму. Мета форуму – висвітлення проблемних питань наслідків окупації Криму Росією та обговорення шляхів його реінтеграції і деокупації.
На форумі планується обговорити координацію зусиль міжнародного співтовариства, державної влади України, інституцій громадянського суспільства, подальші кроки щодо збереження політичних, правових і соціальних зв'язків України з Кримом, обговорюватиметься пошук формули соціально-політичного майбутнього Криму.
Форум працюватиме у рамках чотирьох панелей, де пройдуть дискусії щодо статусу Криму, стратегії та інструментів його деокупації, а також політики України щодо окупованого Криму.