Нацагентство з питань запобігання корупції виступає за участь своїх співробітників у слідчих групах під час обшуків приміщень декларантів, які зацікавлять агентство. Про це у неділю, 6 листопада, в ефірі телеканалу «Інтер» заявила голова НАЗК Наталія Корчак.
«Ми обговорюємо з Генпрокуратурою можливість участі наших співробітників у слідчих групах, пов’язаних з обшуком приміщень тих декларантів, які нас будуть цікавити. Буде можливість зафіксувати дані й статки всередині приміщення», – зазначила вона.
Корчак нагадала, що НАЗК є превентивним органом і не має можливості проводити власні оперативно-розшукові дії, але водночас можна використовувати для цього інші правоохоронні органи.
Також Корчак повідомила, що робота з перевірки е-декларацій вже ведеться, у першу чергу будуть перевіряти несвоєчасно подані е-декларації, повідомив «Інтерфакс-Україна».
«Ми вже зараз перевіряємо декларації на предмет подачі самої декларації, і це буде першою хвилею складання протоколів про адміністративне правопорушення... Роботи дуже багато на перших етапах, але ми почнемо у першу чергу з тих декларацій, які були подані несвоєчасно. Ми маємо право зробити запити відповідним декларантам та встановити термін в 10 днів, коли вони можуть дати пояснення», – зазначила вона.
За словами Корчак, згідно із законодавством, немає встановленої першочерговості перевірки е-декларацій.
«Усі декларації, які були подані під час першої хвилі, підлягають обов’язковій повній перевірці. Під час перевірки також будуть враховуватися звернення зі ЗМІ та індивідуальні заяви про те, що доходи високопосадовця не відповідають даним у декларації», – додала вона.
Також Корчак висловила сподівання, що на найближчих засіданнях НАЗК буде затверджено порядок перевірки е-декларацій.
Зазначимо, 5 листопада директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник повідомив, що детективи почали перевірку щодо можливого незаконного збагачення 20 чиновників і політиків, які вказали в своїх електронних деклараціях найбільші суми готівки.
Нагадаємо, раніше у НАЗК повідомили, що перші кримінальні провадження за незаконні збагачення українських можновладців варто очікувати не раніше січня 2017 року.