Голова правління Ігор Лохман відсторонений від керівництва компанією «Укртрансгаз»

20:12, 11 червня 2014

З 10 червня голова правління ПАТ «Укртрансгаз» Ігор Лохман відсторонений від керівництва компанією. Відповідне рішення прийняли загальні збори акціонерів «Укртрансгазу» у п’ятницю, 6 червня, передає «Інтерфакс-Україна».

Тимчасово виконуючим обов'язки голови правління призначено його заступника Мирослав Химко.

Від імені Об'єднаного профспілкового комітету працівників апарату управління «Укртрансгазу» поширено декілька заяв, в яких висловлюється стурбованість планами створення на базі «Укртрансгазу» нових компаній-операторів газотранспортної системи (ГТС) і підземних газових сховищ (ПСГ), а також відстороненням Ігора Лохмана.

Зокрема, в оприлюдненому проекті листа президенту, прем'єр-міністру, міністру енергетики і голові НАК «Нафтогаз України» за підписом голови ради профкомів «Укртрансгазу» Богдана Бабія наголошується, що це рішення було прийнято без попереднього обговорення з провідними науковими організаціями України і інформування профспілкових організацій, як це передбачено галузевою угодою.

«У цьому зв'язку у працівників ПАТ «Укртрансгаз» виникає багато питань і стурбованість щодо подальшого надійного функціонування газотранспортної системи, оскільки підземні сховища є важливим складовим технологічним елементом діючої ГТС», - йдеться в листі.

Згідно з документом, Ігор Лохман також відстоює ідею цілісності ГТС, що й могло стати причиною його відсторонення з посади.

Як повідомлялося, анонсований Кабінетом міністрів проект реформи НАК «Нафтогаз України» передбачає створення на базі ПАТ «Укртрансгаз» двох публічних компаній – оператора ГТС АТ «Українська газотранспортна система» і оператора ПСГ – АТ «Українські газові сховища». Для виконання відповідного рішення ще необхідно внести ряд змін до законодавчих актів, які уряд підготує і внесе до парламенту. Цей документ поки ще не оприлюднений на урядовому порталі.

Нагадаємо, «Укртрансгаз», 100 відсотків якого належать НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу в країні. Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м., на виході – 178,5 млрд куб. м., у тому числі в країни Європи 142,5 млрд. куб. м. і 3,5 млрд куб. м. в Молдову.