Голова СБУ у Львові попросив дати Савченко спокій

19:46, 26 травня 2016

Два роки російського ув'язнення, суди та голодування позаду. Повернення Надії Савченко в Україну викликало як і шквал позитивних емоцій, так і запитань.

Та схоже на особистий простір Наді претендує чи не кожен українець. Кількадесятків камер, квіти, привітання найвідоміших політиків, і паралельно – сотні дискусій.

«Не маю права говорити від імені Наді, але мені здається, що вона сама вже замучена від коментарів і кількості піару на її імені», – каже голова Служби безпеки України Василь Грицак. 

Друзі Наді не вірили до останнього, та її повернення нікого не залишило байдужим, ані начальника СБУ, ані простого українця. Христина Інжуватова разом з подругою Іриною Юзик ще в березні їздили до Ростова підтримувати Савченко. Дівчата не вірять, що це таки сталось. 

«Це було клас, Надя дома! Ура! Ми сиділи дивилися ті прямі трансляції, шо от-от має прилетіти літак Савченко, от-от він має прилетіти. Ну де ж він, ну де ж він», – розповідає подруга Надії Савченко Христина Інжуватова.

«Дякую матері, що дочекалася, дякую сестрі, що воювала. Не було б в мене такої сестри, я була б мертва. Дякую народові України і всього світу. Я Вам скажу, що народ – це велика сила. Якби народ не говорив – то політики нічого б не робили. Напевне, в цьому і є суть демократії – щоб народ говорив і його чули», – говорить українська льотчиця  Надія Савченко.

Для когось Савченко – нова муза, а для когось – ще один політичний проект. Хтось обговорює її фігуру після голодування. Мовляв, чому Надя не гримить кістками.

Сама ж Надя пообіцяла опікуватись братами по нещастю. Адже українських полонених залишилось чимало. 

«Ще 114 людей є заручниками на території окупованих районів Луганської та Донецької областей», – уточнив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандит.

Та найбільша інтрига – як розвиватиметься тепер політична кар'єра льотчиці Савченко.