У неділю, 11 вересня, у Львові освятили унікальний греко-католицький храм святої Софії-Премудрості Божої, збудований на території Українського католицького університету на вул. Козельницькій.
Літургію з нагоди освячення храму очолив предстоятель Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав (Шевчук). Ставши на коліна, блаженніший Святослав виголосив спеціальну молитву освячення храму.
Блаженніший Святослав на колінах виголосив молитву освячення храму
Після цього у вівтарі храму заклали мощі блаженного Миколая Чернецького та окропили весь храм.
«Сьогодні в нашому університетському храмі ми відкрили джерело Божої мудрості для всіх, хто її шукає. Запрошую тепер вас щодня черпати з того джерела. Нехай цей храм буде найважливішою аудиторією для всіх студентів цього університету. Народна мудрість каже: «Вчених людей є багато, але мудрих мало». Нам би дуже хотілося, щоб серед великої кількості дипломованих спеціалістів були не тільки ті, які набралися людського знання, хоча і це потрібно. Важливо, щоб з УКУ виходили учні Христові», – сказав під час літургії блаженніший Святослав.
Голова УГКЦ під час освячення храму
Він подякував усім, хто долучився до будівництва храму. «Ми бачимо, як відбудовуються сотні, тисячі храмів по всій Україні. Але сьогодні в Україні є багато зруйнованих душ, скалічених війною, неправдою. Тож після будівництва цього храму великим завдання університетської спільноти є відбудова храму людської душі», – наголосив голова УГКЦ.
До спільної молитви долучились міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, мер Львова Андрій Садовий, голова Львівської ОДА Олег Синютка, архієпископ львівський УГКЦ Ігор (Возьняк), духівництво та кілька тисяч вірян.
Крім того, наразі в храмі перебуває ікона Матері Божої «Милосердя двері», яку молитовною ходою перенесли сюди напередодні з собору святого Юра.
Храм святої Софії-Премудрості Божої – унікальний не лише для Львова, а й для всієї України. В одній будівлі на різних ярусах функціонуватимуть три храми: на наземному рівні церква Софії-Премудрості Божої, на нижньому – храм святого Климентія Папи Римського і церква Гробу Господнього. У будівлі встановлено ліфт та облаштовано пандуси. Тому люди з особливими потребами та особи, яким важко підніматися по сходах, зможуть безперешкодно потрапити на будь-який рівень храму.
У храмі на двох рівнях розташовані три церкви
Раніше в храмі вже освятили дзвони, які назвали на честь святого Папи Івана Павла II, Патріарха Йосифа Сліпого та блаженнішого Мирослава Івана Любачівського. Найбільший дзвін важить 500 кг.
Наразі в храмі ще не завершені оздоблювальні роботи. У подальшому стіни храму мають прикрасити стінописами. Щоб обрати найкращий варіант інтер’єру храму, в УКУ провели конкурс, переможцем якого стало творче об’єднання Люби Яцків. Згідно з проектом, у верхньому ярусі храму буде зображено створення світу, середньому – святі таїнства церкви, в нижньому – святі української церкви (від святих мучеників Бориса і Гліба до новомучеників УГКЦ).
Усі фото Мирослава Пархомика/ZAXID.NET