Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що можливість ЄС приймати біженців «близька до межі», і закликав міжнародну спільноту активніше долучатися до вирішення цього питання. Про це він сказав на спільній прес-конференції з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у Гуанчжоу (Китай) перед початком саміту G20, передає «Інтерфакс-Україна».
«Практичні можливості Європи приймати нові хвилі біженців, не кажучи вже про нерегулярних економічних мігрантів, близькі до (своїх) меж», - заявив Туск.
За його словами, криза мігрантів та біженців є глобальним викликом, який вимагає рішень від міжнародної спільноти з дотриманням відповідальності та солідарності. При цьому Туск заявив, що в умовах безпрецендентної кількості переміщених осіб, число яких складає 65 мільйонів людей, «Велика двадцятка» повинна набагато відповідальніше реагувати на цю проблему.
Туск зокрема згадав про Китай, який, на думку голови Європейської ради, мав би також долучитися до врегулювання проблеми. За його словами, йдеться про фінансову допомогу, а також підтримку країн походження мігрантів.
«Тільки глобальні зусилля на підтримку біженців та приймаючих громад зможуть принести результат. Саме тому ми хочемо заохотити наших партнерів збільшити гуманітарну допомогу та допомогу на розвиток і розселення біженців», - сказав він.
Питання вирішення мігрантської кризи порушив у Гуанчжоу і президент США Барак Обама. На зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом Обама згадав про угоду, укладену між ЄС і Туреччиною щодо біженців, і зазначив, що Анкара «не мала б нести такий тягар на самоті».
18 березня Туреччина і ЄС уклали угоду, що має на меті зменшення потоку мігрантів до Європи. У рамках цієї угоди Туреччина зокрема взяла на себе зобов’язання на гроші ЄС надавати притулок тим біженцям, які потрапили у Грецію через турецьку територію.
У липні Туреччина пригрозила розірвати угоду з ЄС щодо мігрантів, якщо Брюссель не погодить восени безвізовий режим для турецьких громадян.
Нагадаємо, раніше ZAXID.NET повідомляв, що лише до кінця цього року Німеччина очікує прибуття близько 300 тис. біженців.