Головам РДА та сільрад на Львівщині вручили повістки через зрив відбору контрактників

У чотирьох районах на Львівщині план з набору на контракт виконали менше, ніж на половину

13:34, 19 липня 2016

На Львівщині деякі голови сільських рад та райдержадміністрацій отримали повістки до військкоматів. Утім, наразі служити до ЗСУ або інших військових формувань вони не підуть, але у разі оголошення наступної хвилі мобілізації вони стануть першими кандидатами на відправку до війська.

19 липня під час брифінгу Львівський обласний військовий комісар підполковник Олександр Тіщенко заявив, що 14 липня кільком головам РДА та сільрад на Львівщині вручили повістки до військкоматів.

«Повістки вручали не лише головам сільських рад, але й головам РДА. Вони з’явилися до військкомату, уточнили дані, отримали мобілізаційне розпорядження. Якщо буде наступна хвиля мобілізації, ці голови підуть служити. Підуть, повірте мені. Я допомагав проводити п’яту хвилю мобілізації у Тернопільській області, тоді пішли служити і мери міст, і голови РДА», – наголосив він.

Тіщенко зазначив, що люди, які з’являються за повісткою для уточнення мобілізаційних даних, проходять медкомісію, отримують мобілізаційний припис, а їхня особова картка у військкоматі переставляється до так званої «картотеки призначених». Тобто вони стають першими кандидатами на відправку до війська у разі оголошення мобілізації.

Додамо, що повістки вручили 14 липня у Палаці культури залізничників «Рокс», де відбулася зустріч голів сільрад та РДА з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою. Під час зустрічі також була озвучена доповідь про відбір на контрактну військову службу у першому півріччі 2016 року.

Так, у першому кварталі 2016 року план з набору контрактників Львівщина виконала на 80,8% – з 912 запланованих до війська відправили 739 осіб. У другому кварталі з відбором контрактників впорались ще гірше – набрали 610 з необхідних 790 осіб, тобто план був виконаний на 77,2%.

Серед аутсайдерів з набору на службу за контрактом у першому півріччі виявились Мостиський (25%), Перемишлянський (48%), Старосамбірський (41%), Турківський (49%) райони. Разом з тим, деякі райони навіть перевиконали план – Золочівський (120%), Стрийський і Яворівський (по 108%).

Відтак, Львівська ОДА склала перелік керівників РДА та сільських голів, які найгірше виконують призов на контракту службу. До цього списку увійшли голови Жидачівської, Миколаївської, Перемишлянської, Пустомитівської, Старосамбірської та Турківської райдержадміністрацій, а також їхні заступники та кілька керівників апаратів РДА. Крім того, до «чорного списку» ЛОДА потрапили голови 12 сільрад з цих районів.

Додамо, що згідно зі ст. 25 закону «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», співробітники органів державної влади та місцевого самоврядування можуть бути звільнені від мобілізації. Але для цього їм необхідно заздалегідь оформити так зване «бронювання», тобто повного імунітету від мобілізації голови сільрад і РДА не мають.

Разом з тим, саме голови райдержадміністрацій і сільрад, за словами обласного військового комісара Олександра Тіщенка, відповідають за призов, адже вони є членами районних призовних комісій.

Додамо, що в Україні вже пройшли шість хвиль мобілізації. Чи буде оголошено сьому хвилю, наразі не відомо.