У суботу, 18 лютого, міністри закордонних справ країн-учасниць «нормандського формату» закликали припинити торговельну блокаду Донбасу.
Про це міністр заявив в Мюнхені закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель за результатами переговорів голів МЗС, інформує УНІАН.
«Наш спільний заклик до тих, хто блокує залізничне сполучення, - припиніть блокаду, оскільки вона шкодить обом сторонам, як тій, що експортує (вугілля), так і тим, хто потребує електроенергії», – заявив він.
Як інформував ZAXID.NET, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.
26 січня ветерани АТО заблокували вузлову станцію «Світланове» в Луганській області. 30 січня на ділянці залізничних шляхів у «сірій зоні» невідомі вирізали ділянку рейок, при цьому учасники блокади заявили, що не причетні до цього.
Відомості за фактом блокади внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 279 КК україни (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту).
В четвер, 16 лютого, блокадники почали перекривати рух на автодорогах – перекрили рух на автодорозі поблизу Золотого Луганської області. Вони також закликали людей, які мають зброю, приєднуватися до блокади.
Влада блокадників не підтримала. Зокрема, президент Петро Порошенко заявив, що дії блокадників є дестабілізуючим фактором, який загрожує енергетичній безпеці країни, адже через блокування поставок антрацитного вугілля деякі українські ТЕС і ТЕЦ будуть змушені припинити роботу, що призведе до віялових відключень електроенергії.
Блокаду раніше також засудили представники Євросоюзу, США та держав Великої сімки.