Головне за тиждень

23:00, 27 липня 2012

ZAXID.NET традиційно підбиває підсумки робочого тижня, 23-27 липня. До уваги наших читачів – головні події у Львові, Україні та світі:

Львів

У Львові перекинулась маршрутка з пасажирами. Після ДТП до медиків за допомогою звернулося 7 осіб. Згодом в ДАІ повідомили, що аварія трапилась через те, що водій АТП №14630 виїхав несправним автобусом. Міський голова Львова Андрій Садовий обіцяє застосувати дуже серйозні санкції до компанії, автобус якої перекинувся з людьми усередині.

Суд звільнив племінника Герман під заставу. За фактом бійки в клубі «Буковскі», що трапилась ввечері 21 липня, порушено кримінальну справу. Згодом головний міліціонер області сказав, що бійку біля «Буковскі» могли зчинити футбольні фани.

Скульптури Іоана Пінзеля повезуть до Лувра французьким коштом.

Суди у Львові стануть доступніші для неповносправних.

25 липня «Львівводоканал» мав намір відключити стоки заводу «Ензим», через які у місті виникає неприємний запах. Однак працівники «Ензиму» цілий день перешкоджали цьому, загородивши автомобілями в’їзд на територію заводу. Наступного дня працівники заводу пікетували міську раду з вимогою не відключати стоків, бо це означатиме припинення роботи підприємства. Міський голова Львова закликав не політизувати ситуацію довкола ПрАТ "Ензим". "Деякі політичні сили намагаються використовувати це питання... А мешканці Львова мають право дихати свіжим повітрям". Зрештою підприємствам дали місяць, щоб промоніторити свій стан справ, подати план модернізації очисних споруд.

Через підпал штабу Партії регіонів в Стрию порушили кримінальну справу.

27 липня комуністи зібрались біля Монументу слави вшанувати визволителів міста від німецьких військ. Вони принесли зі собою червоний прапор із зображенням серпа і молота.

Львівська міськрада внесла зміни до бюджету. Зокрема на 7,5 млн грн збільшено видатки для проведення робіт, пов’язаних із будівництвом та ремонтом автомобільних доріг. Також депутати скасували підвищення цін на проїзд в електротранспорті. Натомість депутати не дали коштів на прибирання міста.

Місто отримало гроші на житло для людей, яких мають виселити з приміщення, де вже багато років облаштовують Музей визвольної боротьби.

На ремонт закрили вул. Пекарську та пл. Святого Теодора. Зокрема на ремонт площі святого Теодора виділили 232 тис. грн.

У Львові безпритульного придавило стіною. Чоловік розбирав стіну, і вона на нього впала.

У місті почав працювати третій евакуатор. Евакуатори у Львові використовують для того, щоб забирати зі шляху авто, які перешкоджають руху транспорту.

СЕС дозволила купатись лише у трьох водоймах Львова: озера у Винниках та Брюховичах, а також штучна водойма за адресою вул. Горбачевського, 24. У Львові стартував фестиваль Wiz-Art та промоакція «Ніч у Львові». Також у місті урочисто підняли прапори з нагоди Олімпіади.

У Львові пом’янули жертв Скнилівської трагедії.

Україна

Адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець каже, що дано команду порушити щодо нього кримінальну справу і навіть заарештувати. Також адвокат поділився із ZAXID.NET думкою про те, що вважає Луценка не досвідченим професійним працівником органів внутрішніх справ, який став міністром.

Загалом у справі Луценка про отруєння Ющенка закінчено судове слідство і оголошено перерву на підготовку до дебатів. Підсудний заявляє, що він ні в чому не винний.

Віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявила, що процес реабілітації екс-прем'єра Юлії Тимошенко успішно завершено. У відповідь опозиція висловила переконання, що таке рішення прийняли «фахівці» на Банковій. Тим часом відомий український політик Олександра Кужель вважає, що українців готують до думки, що Юлія Тимошенко може "зникнути.

За тиждень проведення акції «Україна проти Януковича» до судового позову проти президента приєдналися понад 42 тисячі 380 українців.

Тривають акції на захист української мови під Українським домом у Києві. Одного з учасників акції арештували. Тим часом Азаров запевнив, що Янукович готовий до компромісу у мовному питанні

Колишній голова політради партії "Наша України" Валентин Наливайченко приєднався до партії УДАР.

Україну відвідав Предстоятель РПЦ Патріарх Кирило. В аеропорті до нього намагалася підбігти активістка FEMEN з написом «Kill Kiril». В Україні Кирило зустрівся з Азаровим.

Представники кабельної мережі "Тріолан" заявили, що не повертатимуть канал ТВі в свій пакет. Адже побоюються запитань з боку Нацради з телебачення і радіомовлення. Наразі справу проти гендиректора ТВі закрили.

Азаров запевнив російські ЗМІ, що Україна хоче співпрацювати з Митним союзом. На кордоні з Росією з’явиться ще 11 пунктів пропуску.

Автомобілі можуть подорожчати ще на 3%, стверджує експерт. Продажі нових автомобілів в Україні зросли на 21%, - експерти

Втрати аграріїв України вiд посушливої спекотної погоди кiнця весни - початку лiта, за попереднiми оцiнками, становлять 13,6 млрд грн.

Фірма, яка належить сину віце-прем’єр-міністру – міністру охорони здоров’я Раїси Богатирьової, отримала ще 8 млн грн з бюджету на ліки.

Україна вп’яте стала світовим лідером з контрабанди цигарок.

Росспоживнагляд знову має зауваження до українських сирів.

Прикарпатець виграв суд проти України у Євросуді на €154 тис.

73% українців вважають, що Україна гідно прийняла Євро.

Виконавча служба арештувала все майно міськради Ужгорода.

Видатного українського актора Богдана Ступку поховали на Байковому кладовищі. Лікарі констатували, що смерть Богдана Ступки спричинив серцевий напад. Також цього тижня помер український гуморист Литвинов.

Напередодні Олімпійських ігор у Лондоні президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубку обрали до виконкому Міжнародного олімпійського комітету. На Олімпійських іграх у Лондоні Україну представлятимуть 245 спортсменів. За офіційним повідомленням, на їхню підготовку Україна витратила 564 млн гривень. Тим часом ЗМІ повідомляють про жахливі умови на базі, яку надали нашим олімпійцям. У Лондоні кількох українських спортсменів уже упіймали на допінгу.

Світ

У Лондоні стартували Олімпійські ігри. У Лондон не поїхав президент Білорусі Олександр Лукашенко, оскільки оргкомітет Олімпіади відмовив йому в акредитації. Тим часом на сайті літньої Олімпіади у Великобританії Львів та Україну визначили як регіони Росії. Штаб олімпійської делегації України скерував офіційне звернення в Організаційний комітет ігор ХХХ Літньої Олімпіади з проханням терміново внести поправки в помилкові біографічні дані, опубліковані на офіційному Інтернет-сайті Олімпійських ігор.

У США вшанували пам’ять загиблих внаслідок стрілянини у кінотеатрі у місті Аврора, штат Колорадо., яка трапилася в ніч на 20 липня. Убивці 12 осіб у кінотеатрі загрожує смертна кара або довічне ув`язнення.

Президентом Індії став 76-річний фінансист. А в Албанії привели до присяги нового главу держави: країну очолив колишній міністр внутрішніх справ Буяр Нішані.

Швейцарія заморозила 700 млн франків екс-президента ЄгиптуХосні Мубарака.

Парламент Словаччини вніс зміни до Конституції країни, які мають на меті скасувати депутатську недоторканністьвід кримінального переслідування.

Під час розслідування обставин аварії на АЕС «Фукусіма», що сталася у березні минулого року, слідство встановило,що, уряд Японії замовчував ризики ядерної енергетики.

Північний Льодовитий океан хочуть перейменувати в Російський, з такою ініціативою виступив Директор російського Інституту експертних оцінок (ІЕО) Микола Павлюк

«Аль-Каїда» взяла відповідальність за смерть 113 людей в Іраку 23 липня. Водночас, лідер Аль-Каїди в Іраку Абу Бакр аль-Багдаді погрожує найближчим часом здійснити нові атаки в "серці" Сполучених Штатів Америки.

Екс-міністр закордонних справ Литви Пятрас Вайтєкунас закликав країни Євросоюзу боротися за європейську Україну, незважаючи на те, хто стоїть біля керма держави.

П'ятеро поліцейських загинули від вибуху бомби в Таїланді.

Туреччина закрила кордон зі Сирією.