Головні історії року

Дев'ять текстів ZAXID.NET для вдалого початку нового року

14:00, 4 січня 2017

Якщо вам набридло святкувати і хочеться провести залишки свят із користю, пропонуємо дев'ять історій з 2016 року, які залишаються актуальними і на цей рік.

Трішки історії, гумору і афер – підбірка має вдовольнити навіть найвибагливіших читачів.

Як і торік, ZAXID.NET починає новий сезон життя у Львові з короткого переказу попередніх серій.

***

Історія відомого у Львові переселенця з Донецька Романа Кисляка, якого в лютому 2016 року вигнали з львівського ресторану через «підозрілий вигляд». Після цього інциденту Роман Кисляк започаткував акцію #накавуздругом, сенс якої полягав у проведенні часу з людьми із особливими потребами.

«Я не ходжу по ресторанах, бо розумію, що є бридким. Вони гидують. Але ж мене запросили на зустріч... Я себе звинувачую, хоча це й не я виклав в інтернет... Я не хочу жити, бо я є тягарем у суспільстві».

***

Історія міста у постах на Facebook – від моменту, коли Данило Галицький створив спільноту «Львів», до Зеника, який сидить на пл. Ринок і лайкає свої дописи. Суперечки Богдана Хмельницького з поляками, падіння Ратуші, перший футбольний матч та інші події, які відбувалися у Львові за 760 років його історії.

Якщо хочете дізнатися про історію Львова більше або ж просто хочеться велело провести час, то це найкращий варіант.

***

Репортаж із японського заводу «Фуджікура», який відкрили у квітні минулого року. Зразу після відкриття виникло багато міфів і чуток про цю роботу, відтак ZAXID.NET поїхав їх перевіряти. У результаті вийшла розповідь про те, чому люди звільняються з хорошої роботи.

«Львів не є промисловим центром, місто розвивається в інших напрямках. Нема промислової культури. Для багатьох людей поняття праці на заводі є новим і потребує адаптації. Багато людей приходять, пробують себе, але через два тижні вирішують, що ця робота не для них і йдуть геть».

***

Розповідь про головні транспортні зміни, які поступово впроваджують у центрі Львова. Частина з них вже реалізована, ще частину ми відчуємо у 2017 році. Якщо хочете розуміти, що відбувається з транспортом у Львові, то вам сюди.

«Транзитний рух через центр буде збережений, але концепція передбачає скорочення варіантів проїзду. Машини мають рухатися за чітко визначеними маршрутами. Заїхати в центр можна буде по чотирьох вулицях, а виїхати – по шістьох. Єдиною вулицею, яка нестиме на собі всі потоки транзиту через центр, буде проспект Свободи, тому на розгляд громадськості й депутатів буде пропонуватися ідея платного в’їзду на проспект Свободи для приватного транспорту».

***

Історія про те, як кілька людей змогли вкрасти в міста десятки комунальних приміщень. Розслідування цієї справи ще триває, а управління комунального майна Львівської міськради досі аналізує, як це могло відбутися.

«За останні кілька тижнів Львівська міськрада втратила щонайменше 40 об’єктів комунальної нерухомості. Йдеться про найбільш привабливі комерційні приміщення, розташовані у центральній частині міста. За попередніми оцінками, вартість незаконно відчуженого у міста майна складає десятки мільйонів гривень. Масштабною аферою, яку випадково виявили юристи управління комунальної власності ЛМР, уже займається поліція, прокуратура та СБУ».

***

Аналіз жартів «Кварталу 95», які у 2016 році кілька разів змушували задуматися про те, чи є межа, яку не має переходити гумор.

«І все ж чому їхній вибір припав саме на депутата, котрий нікому з олігархів не кланяється і в міру сил намагається захищати в парламенті інтереси народу? Переглядаючи образливу відеохалтурку, я не міг позбутися думки, що «квартальникам» знову, як колись в Юрмалі, захотілося хвицнути Україну, представити її дикою і маргіналізованою країною».

***

Унікальні кадри таємної хатинки президента ФК «Карпати» Петра Димінського, збудованої на Яворівському полігоні. І розповідь про те, як взагалі можливо облаштувати приватний будинок посеред військового містечка.

«За умовами договору, фірма орендує цю ділянку для рибного господарства, а ще зобов'язується за власний кошт зробити капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна, тобто старого військового профілакторію. Втім, відеозйомка зверху показує, що приховують за парканом – профілакторію ніхто не ремонтує, а на території виріс штучний острів з мисливським будиночком. Військова прокуратура вважає цю будівлю незаконною».

***

Розповідь про те, чому змінюється ставлення Польщі до України, і як на це реагувати. Якщо вас цікавить, що відбувається з польсько-українськими відносинами далі, маєте прочитати і цей текст.

«Відбувається закономірна зміна покоління політичного класу. Скоро вже не буде людей, які тримали в руках номер «Культури». Згаданий вище радикальний лідер кресов’ян пан Ісаковіч-Залевскі називає, як не дивно, Ярослава Качинського останнім впливовим політиком школи Ґедройця. Після нього, мовляв, з Україною вже не будуть панькатися. Крок за кроком Ґедройць втрачає актуальність, а слідом за цим іде невпинний процес десакралізації України у зовнішньополітичному баченні Варшави. Прометеїзм закінчився».

***

Історія наймолодшого сільського голови України: у листопаді 2015 року 21-річний Віталій Дяків змінив на посаді 50-річного попередника, який займав свою посаду 9 років. Через рік після цього ZAXID.NET провів день з сільським головою, аби визначити, як вік керівника впливає на зміни у невеликому селі.

Після перемоги на виборах, у сільській раді змінився не тільки голова, а й відвідувачі. Раніше частим гостем тут був Богдан Дубневич, народний депутат та місцевий бізнесмен. За рік роботи Віталій Дяків бачив бізнесмена в кабінеті тричі. «Пригадую, що торік у нас в селі був сильний снігопад. Ми ледь встигали розчищати дороги. Я вирішив подзвонити Богдану Дубневичу, аби попросити піску з піщаного кар’єру, який він орендує на території Давидова. Він футболив нас кілька днів: спочатку довго не могли укласти договір, потім не було машин… Пісок ми так і не отримали».