Дедалі частіше молоді люди захворюють на артеріальну гіпертензію. Це пов’язано зі способом життя молоді: багато хто з них курить, вживає алкоголь, веде неправильний спосіб життя. Власне це впливає на артеріальний тиск.
Про це 23 травня на брифінгу повідомила завідувач кардіологічним відділенням 8-ї міської клінічної лікарні, головний кардіолог управління охорони здоров’я Львівської міської ради Валентина Коваль.
«Гіпертонічною хворобою в основному страждають люди старшого віку, наприклад чоловіки, починаючи від 40 років, жінки в період менопаузи, в середньому в 50 років. У 50-60 років майже кожен другий має підвищений артеріальний тиск. Але зараз справді спостерігається «помолодшання» артеріальної гіпертензії. Напевно, це пов’язано зі способом життя нашої молоді: багато молодих людей курять, ведуть неправильний спосіб життя, вживають, наприклад, препарати для нарощування маси тіла (гормональні препарати), часто молоді дівчата вживають протизаплідні засоби гормонального складу, які також впливають на підвищення артеріального тиску», - зазначила Валентина Коваль.
Як повідомила лікар-кардіолог ZAXID.NET, торік з 2355 підлітків (до 18 років), підвищений артеріальний тиск мали 35 осіб.
«Як правило, типових симптомів артеріальної гіпертензії немає. Але часто пацієнти скаржаться на біль голови в потиличній ділянці, запаморочення, почервоніння обличчя, пониження зору і такі симптоми не є специфічні для артеріальної гіпертензії, але на це могли б звернути увагу люди, і знати, що за таких симптомів варто поміряти артеріальний тиск. Та дуже часто єдиним симптомом артеріальної гіпертензії є підвищений артеріальний тиск», - сказала Валентина Коваль.
На запитання журналістів, як змінюється життя людей, коли вони дізнаються, що гіпертоніки, головний кардіолог Львова зазначила, що передусім лікарі радять провести корекцію способу життя. «У першу чергу, радимо не зловживати копченими продуктами, обмежити вживання солі, алкоголю, не курити, збільшити об’єм фізичних навантажень, зменшити масу тіла при її надлишку, фізичні навантаження повинні бути щоденними: десь 30-45 хв швидкої ходьби або плавання. При можливості уникати фізичних і психоемоційних навантажень, тому що стреси часто підвищують артеріальний тиск (АТ)», - розповіла лікар.
Нагадаємо, з 23 до 27 травня у Львові вп’яте триватиме акція з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) , мета якої привернути увагу населення міста до проблем підвищеного артеріального тиску та його ускладнень.
«Ці акції безпосередньо впливають на результат: упродовж останніх трьох років, у нас захворіло на інсульт на 140 осіб менше, ніж в 2008 році, на інфаркт на 80 осіб менше, ніж у 2008 році. На інсульт на 100 осіб менше померло, на інфаркт – на 40 осіб менше. Ці цифри невеликі в масштабах міста, але в масштабах однієї сім’ї, однієї родини – багато означають. Це велика справа, якщо 140 життів мешканців Львова ми зберегли. Я пов’язую це в першу чергу з тим, що ми вчимо населення дбати про своє здоров’я», - зазначив на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.