Головний кіберполіцейський України розказав про найпоширеніші афери в Інтернеті

09:49, 26 лютого 2017

Голова Департаменту кіберполіції Нацполіції України Сергій Демедюк розповів про найбільш поширені злочини в інтернеті. Про це він розповів в інтерв'ю інтернет-порталу ONLINE.UA.

За його словами, це старі, в основному, перевірені афери, пов'язані з «виграшем» великого призу. «Все нове – це дуже добре забуте старе. Шахрайство якраз і полягає в простому обмані. Чим простіший спосіб обману, тим більше постраждалих виявляється. На сьогодні найбільш популярні злочину – економічного характеру», – заявив Демедюк.

Голова Департаменту кіберполіції зазначив, причина поширення таких злочинів у тому, що «люди збідніли, дуже велика частка населення України – фінансово неспроможна. «І тут їм як манна з неба падає «подарунок», про який їх сповіщають за допомогою СМС-повідомлень, дзвінків на мобільний. Іноді шахраї, використовуючи SIP-телефонію, дзвонять навіть на стаціонарний телефон – і це взагалі змушує людей втрачати зв'язок з реальністю», – розповідає Демедюк.

Він зазначив, що українці часто довіряють дзвінкам шахраїв на стаціонарний телефон. «Нам же давно окрім як для того, щоб провести опитування або зробити офіційне попередження, на стаціонарний телефон ніхто не дзвонить. А тут вам дзвонять і повідомляють про виграш. А якщо знають, то можуть ще й назвати прізвище і номер квартири. І ви виграєте якийсь дорогий «приз» – від машини до квартири», – пояснив поліцейський.

При цьому багато громадян потрапляють в мережі шахраїв через розсилки. «Ви колись десь свої контактні дані залишили або реєструвалися десь – і ці дані потрапляють в загальний доступ. В бази, які використовують шахраї для такого фішингу, тобто вилову потенційних жертв. З мільйона обов'язково знайдеться хоч один, хто повірить», – резюмував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що працівники Департаменту кіберполіції виявили в соцмережах небезпечні групи, що доводять дітей до самогубства. Втім, наступного дня затриманих адміністраторів цих груп відпустили через те, що не змогли їм інкримінувати жодної статті кримінального кодексу.