Головний медик Львова: Чи віддячувати лікарю – справа пацієнта

10:32, 16 березня 2012

Віддячувати чи ні лікарю за допомогу – це особиста справа пацієнта, - переконаний начальник управління охорони здоров’я міста Володимир Зуб. Про це він заявив в ефірі ток-шоу «Відверта розмова», що на Телеканалі 24.

Водночас посадовець додав: вимагати матеріального заохочення медики не мають жодного права. Якщо ж такі факти трапляються, чиновник просить повідомляти на антикорупційну гарячу лінію, яка 12 березня запрацювала у всіх медичних закладах міського підпорядкування.

«Купити плівку для рентгену, справді, пацієнти мусять, бо держава не виділяє на це грошей. Якщо ти прийшов і медичний заклад не за місцем проживання і хочеш, що тебе обслуговували саме тут, ми просимо: оскільки на вас у цій конкретній поліклініці гроші не передбачені, йдіть і зробіть благодійний внесок, але це знову ж таки на благодійних засадах. А якщо ні, звертайтеся за місцем проживання, де нас передбачені кошти. А усе інше – особиста справа пацієнта. Він нікому нічого не мусить», - наголосив Володимир Зуб.

 

Як додав головний лікар 8-ї міської клінічної лікарні Василь Обаранець, медзаклади також не рідко просять пацієнтів допомогти з ліками, бо не отримують усього необхідного.

«Наша лікарня несе функцію невідкладної ургентної допомоги. Цілодобово звертаються люди в травмпункт – в середньому 40-50 осіб щодня, а зимою ще більше. І забезпечення 100% медикаментами точно нема. Якщо говорити про рентгенівську плівку, вона в нас є лише для постраждалих у ДТП, важких хворих без свідомості, коли потрібна термінова допомога. На таких хворих є забезпечення, також на хворих, які є соціально незахищені. А іншим, кожен лікар – психолог, він бачить людину і розуміє, що їй можна пропонувати. Є мінімально необхідне лікування, яке ми можемо забезпечити власними ресурсами, але якісне лікування потребує значно більшого. Наприклад, щодня на одного хворого, який лежить у реанімації, треба щонайменше тисячу гривень лише на медикаменти», - наголосив медик.