Головнокомандувач НАТО закликав Сенат США максимально посилити українську армію

08:52, 24 березня 2017

Кремль використовує військові дії в Україні і Сирії, зокрема, й для випробування нових видів зброї та методів війни. Про це на слуханнях у Сенатському комітеті зі збройних сил заявив верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті. Він також виступив за надання Україні зброї, передає «Голос Америки».

У відповідь на запитання сенатора-республіканця Джеймса Інгофа про те, чи погоджується він з тим, що США мають надати Україні летальну зброю, верховний головнокомандувач НАТО Кертіс Скапарротті заявив, що українці ведуть важку боротьбу і назвав їх дисциплінованими воїнами. «Вони протистоять так званим сепаратистам, які насправді є російськими ставлениками. Росія постачає їм смертоносну зброю й також випробовує там деякі нові військові методи. Ми маємо посилити українські збройні сили настільки, наскільки це можливо», - заявив генерал Скапарротті.

Коментуючи відповідь верховного головнокомандувача НАТО сенатор-республіканець Джон Ернст заявила, що «рада чути підтримку головнокомандувача щодо надання летальної зброї Україні». «Виглядає, що ми всі з цим погоджуємося. Я про це чітко сказала цій адміністрації (адміністрації Дональда Трампа, - ред.) і сподіваюся, що вона вирішить надати допомогу якомога раніше. Віднедавна я відчуваю все більше занепокоєння через використання Росією тактичних дронів для встановлення місцеперебування артилерії, а також технологій для блокування GPS навігації», - сказала сенатор Ернст.

Сенатор також запитала генерала Скапарротті, які види найновітнішої технології росіяни використовують проти України і в інших конфліктах. «Ми бачимо, що в Україні росіяни певною мірою роблять те, що вони робили в Сирії. Це - використання українського конфлікту як полігону для випробовування їхньої новітньої технології та методів... Робота з Україною надає і нам можливість протестувати деякі речі, які ми робимо. Ми маємо надати їм системи раннього сповіщення й тому подібне, щоб вони могли протистояти тому, що роблять російські ставленики», - заявив на слуханнях у Комітеті Сенату з питань збройних сил генерал Кертіс Скапарротті.

Слід зазначити, що у США багато політичних і військових діячів виступають за надання Україні летальної зброї. Між тим, новий президент США Дональд Трамп ще не давав знати своєї позиції з цього питання.

Екс-президент США Барак Обама заявляв, що виступає за політичне, а не воєнне вирішення конфлікту на сході України і його адміністрація весь час відмовлялася надати Україні зброю летальної дії. У Вашингтоні щоразу наголошували, що таке рішення не остаточне і може бути змінене в разі ескалації агресії Росії.