Головою КС став суддя, причетний до зникнення судимостей Януковича, – ЗМІ

18 липня 2013

Головою Конституційного Суду України обрано В’ячеслав Овчаренко, який зробив стрімку кар'єру завдяки Віктору Януковичу. Зокрема, суддею КС він став 2006 року за квотою Партії регіонів.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на джерела.

Зі жовтня 2001 року Овчаренко працював суддею міського суду Єнакієвого.

У грудні 2002, через місяць після призначення Януковича прем’єр-міністром, Овчаренко стає головою міського суду в Єнакієвому – місці, де безслідно зникли матеріали справ про засудження Януковича.

Так, при вступі Овчаренка на посаду глави Єнакіївського суду, його попередник по акту прийому-передачі вручив йому всі карні й цивільні справи, що перебували тоді у провадженні, а також наряди, що зберігалися в архіві суду.

"Зі свідчень Овчаренка випливає, що в акті прийому-передачі були відсутні кримінальні справи про засудження Януковича...", – говориться в постанові про відмову в порушенні кримінальної справи проти співробітників Єнакіївського міськсуду.

"У своїх свідченнях Овчаренко пояснив факт зникнення документів тим, що в період з 1989 по 2000 рік у Єнакіївському міському суді була відсутня належна охорона приміщень".

На цій посаді він працював до обрання суддею КС у 2006 році.

Довідка. Народився В’ячеслав Овчаренко 16 липня 1957 року в місті Єнакієве Донецької області.

У 1983–1984 роках Овчаренко працював юридичним консультантом Єнакіївського авторемонтного заводу, виробничого об’єднання "Орджонікідзевугілля", автобазу якого очолював Віктор Янукович.