Google змінить правила відображення сайтів у браузері Chrome

Нова версія Chrome вважатиме «небезпечними» всі сайти без захищеного веб-з'єднання

19:25, 9 лютого 2018

З липня 2018 року браузер Google Chrome позначатиме як «небезпечні» всі сайти, які не підтримують передачу даних по захищеному протоколу (так званий HTTPS). Це станеться після запуску нової, 68-ї версії браузера Chrome, пише TechCrunch.

Протягом останніх декількох років Google активно виступає за використання протоколу HTTPS, щоб допомогти зберегти дані в безпеці на всьому шляху між браузером користувача і сервером. З 62-ї версії Chrome Google вже почав позначати всі HTTP-сайти, на яких були поля для введення даних, як небезпечні. А з 2016 року браузер почав показувати те ж саме попередження для всіх сайтів, які запитували дані кредитних карт.

Після оновлення в липні кожен HTTP-сайт буде позначений як «небезпечний», незалежно від того, чи є на ньому поле введення даних, чи ні.

У липні 2018 року усі форми введення даних на інтернет-сторінках в Chrome показуватимуть безпечність протоколу з'єднання

У компанії відзначили, що 81 з 100 сайтів в Інтернеті тепер використовують протокол HTTPS за замовчуванням. При цьому 80% трафіку Chrome на Chrome OS і Mac, а також 70% трафіку Chrome на Windows, тепер захищені. Для трафіку Chrome на Android, це число складає 68%.

Для розробників і власників веб-сторінок компанія Google випустила інструкцію про те, як отримати сертифікат безпеки. У компанії рекомендують користуватися проектом Let's Encrypt, який займається розповсюдженням безкоштовних сертифікатів безпеки.

До слова, з HTTPS починаються веб-адреси, захищені за допомогою протоколу SSL. Технологія SSL забезпечує кращий захист і збереження конфіденційності інформації, на відміну від незашифрованого веб-з’єднання. Таким чином зменшується ризик того, що треті сторони можуть отримати доступ до інформації та неналежно її використовувати. Для більшості відвідувачів є показовим використання SSL-з’єднання, і вони почуваються спокійніше, надаючи платіжну й іншу особисту інформацію.

У більшості веб-переглядачів відображається значок замка, якщо SSL-з’єднання встановлено. Найпростіший спосіб перевірити наявність протоколу SSL – ввести веб-адресу у веб-переглядач з https:// на початку. Якщо бачите значок замка у веб-переглядачі, натисніть його, щоб переглянути додаткову інформацію для підтвердження безпечного з’єднання. Якщо значок замка не відображається, сторінку не захищено технологією SSL.

Також слід розуміти, що багато веб-сайтів використовують безпечне з’єднання тільки на певних сторінках, через які передається така конфіденційна інформація, як пароль, персональні дані або номер кредитної картки.