Горбаль пропонує нардепам відмовитись від «Феофанії»

22:26, 21 травня 2012

У Верховній Раді зареєстрований ряд законопроектів, якими запропоновано скоротити витрати на відпочинок народних депутатів, а також вивести з власності ВР санаторії, відмовитися від пільгового відпочинку та обслуговування у лікарні "Феофанія".

Про це розповів співавтор законопроектів народний депутат Василь Горбаль, пише УНН.

Народний депутат зазначив, що в цілому подано декілька законопроектів, які стосуються санаторно-курортного та медичного обслуговування народних депутатів.

"Це тема, яка перебуває в зоні критики протягом останніх років. Депутати говорять, що відмовляться від цього, кудись передадуть.. Але ця ідея так і не отримала законодавчої імплементації", - зазначив він.

Парламентарій зазначив, що слід закріпити де-юре, те що є де-факто і відмовитися від обслуговування народних депутат у клініці "Феофанія".

"Закріпити обслуговування депутатів за місцем прописки, адже вони все одно там не обслуговуються… Лікуються чи у приватних клініках, чи ще десь. Я особисто жодного разу там не обслуговувався", - зазначив народний депутат.

Народний депутат вважає, що доречно питання з відпочинком та оздоровленням парламентарів вирішити саме зараз перед початком літніх канікул у ВР. Крім того, як зазначив В.Горбаль, це вкладатиметься у світові тренди – скорочення матеріальних виплат вископосадовцям.

Пропонується відмовитися від санаторіїв, передати до Фонду держмайна з подальшою приватизацією, кошти від якої підуть до Держбюджету, також запропоновано відмовитися від медичного обслуговування народних депутатів у клініці «Феофанія».

Народний депутат вважає, що ця ініціатива знайде підтримку у сесійній залі, особливо з огляду наближення виборів до ВР.

"Буде можливість підтвердити свої багаторічні обіцянки", - вважає народний депутат.

Народний депутат запевняє, що після приватизації санаторії отримають додатковий стимул для оновлення матеріальної бази і врешті там будуть створені належні умови для відпочинку та оздоровлення. А надалі, вважає він, ринок створить умови, які відрегулюють ціни на санаторно-курортний відпочинок.

Відповідно до законопроектів передбачена передача лікувально-оздоровчих санаторіїв, пансіонатів, готельних комплексів, що знаходяться на балансі Управління справами Верховної Ради, Фонду державного майна. Зокрема, у відання ФДМ повинні бути передані оздоровчий комплекс "Затока", пансіонат матері і дитини "Таврійські зорі" (м.Скадовськ, Херсонська область), санаторії "Дюльберт", "Морський прибій", "Нижня Ореанда", пансіонат "Гліцинія", дача "Місхор" підсобне господарство "Ялтинське" (Автономна Республіка Крим), а також готельні комплекси "Національний" і "Київ" (м.Київ).

Фонд державного майна, в свою чергу, повинен забезпечити або прозору, публічну приватизацію санаторіїв, пансіонатів і готелів, включивши при цьому до складу конкурсних комісій представників громадськості, або провести реорганізацію даних об'єктів. У разі реорганізації слід передбачити участь в корпоративних правах на володіння цими об'єктами організацій ветеранів України, Федерації дитячих організацій, інших громадських організацій, що мають безпосереднє відношення до пенсіонерів, дітям-сиротам та дітям-інвалідам.

За словами екс-міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка, навіть у "Феофанії" не забезпечується стовідсоткова потреба пацієнта в медикаментах, тому навіть ті, так звані, "верхи", які потрапляють у "Феофанію", не завжди, але дуже часто залучають свої кошти.

"Це не можна назвати безкоштовною медициною, тому ми з ініціативи Президента розробили систему реформування охорони здоров'я з метою, по-перше, зробити через два-три роки сферу охорони здоров'я доступною, медичну допомогу доступною", –  зазначив міністр.