Готель «Світязь» у Луцьку повернули державі

12:45, 5 жовтня 2012

Луцький готель «Світязь» знову повернули у державну власність. Про це повідомили у відділі зв’язків із засобам масової інформації Генеральної прокуратури України.

«На виконання постановленого за позовом прокурора міста Луцька судового рішення за державою зареєстровано право власності на будівлю готелю «Світязь» вартістю понад 3,9 мільйони гривень, що розташована в обласному центрі», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Додамо, що готель «Світязь» здано в експлуатацію 1987 року. Готель входить до складу екскурсійно-туристичного і оздоровчо-розважального комплексу ПрАТ «Волиньтурист».

Загалом до комплексу входять ряд готелів, ресторанів у містах Луцьку та Ковелю: пансіонат «Шацькі озера» на мальовничому озері Світязь, туристський готель «Лісова пісня». ПрАТ "Волиньтурист" входить до складу найбільшого в Україні туристичного об'єднання "Укрпрофтур", основним засновником якого є Рада профспілок України.

Нагадаємо, ще в жовтні минулого року прокурор Волинської області на одній із перс-конференції заявив, що майно готелю «Світязь» відчужувалося з порушеннями, і прокуратура подала відповідний позов до суду. Загалом прокурор Луцька пред’явив три позови в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до «Волиньтурист», виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання недійсним та скасування рішень виконавчого комітету Луцької міської ради, визнання права власності на майно, витребування майна з чужого незаконного володіння, повернення безпідставно набутого майна. Серед цих об’єктів – адміністративні приміщення в обласному центрі Волині, ремонтні бокси з операторною АЗС, будівлі готелю «Світязь».

У січні 2012 року генеральний прокурор України Віктор Пшонка в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив, що суди постановили повернути у власність держави 65 об'єктів профспілок загальною вартістю понад 116 млн грн. Серед яких прокурор назвав пансіонат «Шацькі озера», готелі «Світязь» та «Лісова пісня» у Волинській області.

Перевірку Федерації профспілок України Генпрокуратура розпочала у травні минулого року. У ГПУ вважають, що федерація не мала права відчужувати майно, яке є державною власністю і перебуває у профспілок в управлінні. У ФПУ наголошували, що курорти і санаторії є їх власністю, і називали дії ГПУ втручанням у внутрішні справи федерації.

У листопаді 2011 року голова Федерації професійних спілок України Василь Хара заявив про свою відставку з цієї посади. Новим головою ФПУ став Юрій Кулик.