Львівські школи на готовність до навчання перевіряють щороку. Однак роблять це не чиновники управління освіти, а самі ж працівники шкіл.
Такий досвід кілька років тому запровадили саме у Львові і наразі він – чи не єдиний в Україні, наголосили в управлінні освіти. Директори та вчителі одних шкіл приходять в інші і там інспектують заклад на готовність до навчання. А водночас і діляться секретами якісних ремонтів. Такі перевірки хоч і мають рекомендаційний характер, але до порядку спонукають – визнають у школах. Бо виглядати гірше за інших не хоче ніхто.
У кожній школі комісія перевіряє усі приміщення. Найголовніше – аби вони були впорядковані.
«Звичайно, найперше дивляться, щоб навчальний заклад відповідав певним санітарно-гігієнічним умовам. Щоб він був чистим і прибраним. А вже менше уваги звертають на те, які саме ремонти там зроблені чи яка матеріально-технічна база в закладі», – пояснила начальник міського управління освіти Зоряна Довганик.
У середній школі №8 цього літа відремонтували кабінети іноземної мови. «Тут років 20 або й 30 ремонту не було. Так, «санітарочки» тільки робили. А зараз ми зробили все капітально, стелю повідбивали, все по-новому зробили, електропроводку замінили», – розповів комісії завгосп школи пан Іван.
Інспектори перевірили також приміщення їдальні. Її відремонтували повністю – від підлоги до стелі. У залі завершують дрібні роботи. А от кухня до навчального року уже повністю готова – констатувала комісія.
«Навчальний заклад готовий до нового навчального року. Взагалі такі перевірки – це дуже добра практика і дуже важливо, коли у складі комісії – директори, які тільки розпочинають свою діяльність на цій посаді. Перевіряючи інші школи, вони можуть побачити, як працювати далі, що змінювати в себе, а чого, можливо, не треба робити», – підсумувала голова комісії, директор НВК «Школа-садок «Софія» Ірина Синя.
Такі взаємоперевірки відбудуться в кожній школі. Триватимуть вони до кінця тижня.
На шкільні ремонти місто цьогоріч виділило 85 млн грн. Та, як стверджують самі ж освітяни, без допомоги батьків не обійшлась би жодна школа.