Підкорити Говерлу: на найвищій українській горі відбулися змагання з гірського бігу та скандинавської ходьби – «Karpaty – Run in UA». Це перший такий турнір, який має популяризувати гірську легкоатлетику в Україні, а ще підготувати спортсменів до забігу на Ельбрус за рекордний час вже у вересні цього року.
Вісім кілометрів під гору. Кинути виклик Говерлі готові 62 спортсмени з України та Польщі. Багатьом з них – вже за 60. Відчайдухи змагаються у двох видах – скайраннінг (біг на висоті) та нордвокінг (скагдинавська ходьба). Польська легкоатлетка Ізабелла Заторська певна, щоб потрапити на вершину, їй потрібно трохи більше години. У вересні вона хоче бігти на Ельбрус (5642 м) та побити встановлений рекорд Гіннеса 04:22:10 год. Тож Говерла для неї проміжний підготовчий етап.
«Це, звичайно, менша гора, але це дуже важкий старт. Вона є доволі потужна і тут можна випробувати свою форму, свою витривалість і побачити, на якому рівні я зараз перебуваю і як далі має виглядати моє приготування до Ельбруса», – зазначила Заторська перед змаганнями.
Запросили на змагання і титулованих українських спортсментів. Лідер збірної України з лижного спорту, призерка чемпіонату світу та кубку світу Валентина Шевченко вперше бере участь у таких стартах. Вона зізнається: не планує перемогти, для неї Говерла – це випробування.
«Я спонтанно вирішила пробігти, спеціально не готувалась, тому що я закінчила лижний сезон і зараз в мене був відпочинок, тому я приїхала і хочу подивитись, які це змагання, як їх бігти», – розповіла Шевченко.
У Скандинавській (північній, нордичній) ходьбі за першість змагалась популяризаторка цього виду спорту в Україні, чемпіонка світу і Європи з «північної ходьби» Оксана Заліско.
«Цей вид є дуже перспективний, він доступний всім, всім віковим категоріям, і молодим, і дорослим, і ветеранам, і неповносправним, і слабкозорим», – вважає спортсменка.
Стартували спортсмени з урочища Козьмещик (с. Лазещина Рахівського району) і перші прийшли до фінішу менш ніж за годину. Переможцем з гірського бігу став Сергій Расчупкін з Мукачева.
«Хотів на рекорд траси бігти, думав трошки швидше пробіжу, але дуже багато стартів було. Два тижні тому був відбір в Національну збірну з гірського бігу. Тобто трошки втомлений ще був, але результатом задоволений – 58 хвилин 20 секунд», – розповів Сергій.
Слідом за хлопцями на горизонті почали з'являтись жінки. Перша – Валентина Шевченко, а згодом і полька – Заторська.
«Я знала, що мені від старту до фінішу треба йти, але в рідній Україні стіни допомагають і гори теж», – прокоментувала свою перемогу Шевченко.
А слідом до фінішу прийшов і перший переможець нордичної ходьби Юрій Гриньків, він запевнив, що йому допоміг досвід.
«Я з Ворохти, моє село видно звідси. Я сюди по гриби ходжу. Бігаю для здоров'я, тренуюся. Взагалі, я лижник, беру участь в першості України серед ветеранів», – розповів Юрій.
Якщо ж говорити про жінок у нордичній ходьбі, то тут несподіванки не було. Першою до фінішу впевнено прийшла львів'янка Оксана Заліско.